Vsetínští senioři se facebooku bojí

21. únor 201109:02Autor Jakub Tomek

Vsetínští senioři se facebooku bojí

Soubor ke staženíJak odpovídali senioři na otázku, zda používají facebook.... (10853 kB)

Facebook. Fenomén doby. Tak se dá nazvat sociální server, ve kterém je přes miliardu lidí na celé planetě. Poslední dobou zažívá Facebook takzvaný boom starších lidí, kteří se registrují, aby měli kontakt na svoje vnoučata. Vydali jsme se proto do ulic Vsetína, abychom zjistili, jak jsou na tom vsetínští senioři.


Ptali jsme se pěti desítek lidí v rozmezí od 50 až do 80 let. Přicházíme na Dolní náměstí a začínáme si odchytávat seniory. Jak slyšíme od první starší dámy, o Facebooku nikdy neslyšela. Doufáme, že se někdo starší najde a řekne nám, že ho používá. Jdeme dál a potkáváme staršího pána. Odmítá cokoli říct. Nevzdáváme to, pokračujeme v cestě a na náměstí potkáváme paní, která povídá: „Facebook znám, protože mám dvě dospělé děti, ale sama ho nepoužívám. Nemám ani mobil," uvedla. Další desítky seniorů odpověděly, že Facebook znají, ale nepoužívají ho případně je nezajímá. "Je to spíše pro mládež," slyšeli jsme mnohokrát. Jak nám senioři odpovídali, si můžete poslechnout v přiložené anketě.

Většina vsetínských seniorů tedy zjevně sociální síť Facebook nepoužívá. A jak jste na tom vy? Jste zaregistrovaní na facebooku? Nebo tomuto trendu komunikace stále odoláváte? Diskutujte na našem facebookovém profilu nebo hlasujte zde v anonymní anketě.

Sdílet článek YCube: Vsetínští senioři se facebooku bojíYCube: Vsetínští senioři se facebooku bojíYCube: Vsetínští senioři se facebooku bojíYCube: Vsetínští senioři se facebooku bojíYCube: Vsetínští senioři se facebooku bojíYCube: Vsetínští senioři se facebooku bojíYCube: Vsetínští senioři se facebooku bojíYCube: Vsetínští senioři se facebooku bojíYCube: Vsetínští senioři se facebooku bojíYCube: Vsetínští senioři se facebooku bojíYCube: Vsetínští senioři se facebooku bojíYCube: Vsetínští senioři se facebooku bojíYCube: Vsetínští senioři se facebooku bojíYCube: Vsetínští senioři se facebooku bojíYCube: Vsetínští senioři se facebooku bojíYCube: Vsetínští senioři se facebooku bojí