VALAŠSKÝ MIKULÁŠSKÝ JARMEK

30. listopad 201212:11Autor Veronika Velcerová

VALAŠSKÝ MIKULÁŠSKÝ JARMEK

21. ročník Valašského Jarmeku se bude konat již tradičně ve Valašských Kloboukách a to již tuto sobotu! Na co se můžete těšit a co nabídne doprovodný program naleznete uvnitř článku.


Jarmek navštíví čerti ze všech koutů Valašska
Pravou přehlídku pestrosti tradičních čertovských masek mohou návštěvníci Valašského mikulášského jarmeku zažít, pokud se v sobotu 1. prosince kolem 9. hodiny přijdou podívat na zahájení jarmekového trhu. Před Starou radnicí se sejdou mikulášské skupiny a bujarým řinčením zvonců dají vědět, že se právě rozbíhají do všech stran.
„Návštěvníci jarmeku budou mít příležitost obdivovat krásné masky čertů a dalších tradičních účastníků mikulášských průvodů z řady okolních dědin. Potěšit i poškádlit je přijdou čerti z Lačnova, Nedašova, Francovy Lhoty, Lidečka, Valašských Klobouk a po delší době znovu také ze Štítné nad Vláří," pověděla předsedkyně občanského sdružení Valašský jarmek Pavlína Kolínková. Mikulášské družiny budou letos obzvlášť početné, mezi lidmi se bude po celý den pohybovat až 70 postav. Chybět nebudou andělé, laufři, smrtky, žid či františkán.Bohatý program doplní trh řemesel, folklórní soubory a valašské speciality
Sobota bude také patřit tradičnímu trhu řemesel a lidových produktů. Městem se bude linout vůně valašské kyselice, ale ochutnat můžete i mnohé další valašské speciality, mezi nimi například pravé valašské frgály. Program dále nabídne vystoupení folklórních souborů, dechovek i cimbálových muzik. Další zajímavostí jsou jarmekové soutěže, které můžete vy návštěvníci sami ohodnotit. Celý program jarmeku bude završen v neděli koncertem, který bude poděkováním pro všechny, kteří jakkoliv přiložili ruku k dílu při organizaci 21. ročníku jarmeku.


CELÝ PROGRAM 21. VALAŠSKÉHO MIKULÁŠSKÉHO JARMEKU:


Čtvrtek 29. listopadu

18:00 hod. vernisáž výstavy Zdeněk Matyáš, Šárka Klimková

Pátek 30. listopadu
16:30 hod. rozsvícení vánočního stromu
18:00 hod. Lubomír Brabec- kytarový koncert

Sobota 1. prosince
9:00 hod. tradiční trhy-folklórní soubory-řemeslné dílny-valašské speciality a další

Neděle 2. prosince
15:00 hod. PS Leoše Janáčka Luhačovice


Více informací naleznete na: www.jarmek.cz


Zdroj /foto: www.jarmek.cz

Sdílet článek YCube: VALAŠSKÝ MIKULÁŠSKÝ JARMEKYCube: VALAŠSKÝ MIKULÁŠSKÝ JARMEKYCube: VALAŠSKÝ MIKULÁŠSKÝ JARMEKYCube: VALAŠSKÝ MIKULÁŠSKÝ JARMEKYCube: VALAŠSKÝ MIKULÁŠSKÝ JARMEKYCube: VALAŠSKÝ MIKULÁŠSKÝ JARMEKYCube: VALAŠSKÝ MIKULÁŠSKÝ JARMEKYCube: VALAŠSKÝ MIKULÁŠSKÝ JARMEKYCube: VALAŠSKÝ MIKULÁŠSKÝ JARMEKYCube: VALAŠSKÝ MIKULÁŠSKÝ JARMEKYCube: VALAŠSKÝ MIKULÁŠSKÝ JARMEKYCube: VALAŠSKÝ MIKULÁŠSKÝ JARMEKYCube: VALAŠSKÝ MIKULÁŠSKÝ JARMEKYCube: VALAŠSKÝ MIKULÁŠSKÝ JARMEKYCube: VALAŠSKÝ MIKULÁŠSKÝ JARMEKYCube: VALAŠSKÝ MIKULÁŠSKÝ JARMEK