Český rozhlas

14. únor 201311:02Autor Nikola Lichnovská

Český rozhlas

Byli jste už několikrát v Praze a nevíte co nového byste mohli ještě navštívit? Pokud Vás zajímá jak to všechno funguje v rádiu, tak zamiřte přímo do Českého rozhlasu.


Než jsme ve středu 6. února odjížděli všichni žurnalisté do Prahy, zaprvé jsem se hodně těšila a zadruhé jsem si říkala, jaké to asi bude v České televizi a jaké zase v Českém rozhlase.

Když jsme přišli do Českého rozhlasu, přivítala nás paní, která nás celým rozhlasem prováděla. Jako první nám řekla něco o historii celého rozhlasu a také nám ukázala, jak vypadaly tehdejší mikrofony, data disky, rádia a další zajímavé věci. Začala jsem se rozhlížet okolo sebe a všimla jsem si, že mezi stropem a zdí jsou nějaké velké černé krabice. Všem nám vysvětlila, že to nejsou krabice, ale pružící péra, které zabraňují otřesům celé budovy. Co bylo velice zajímavé a vychytané. Postupně jsme procházeli celým rozhlasem, kde nám ukazovala, jak například vypadá živé vysílání nebo jak se přímo natáčí zpráva, která bude posléze vypuštěna „do světa". Když nás zajímalo jakým stylem se pouštějí písničky, tak nám na to odpověděla: „ je to speciální program, ve kterém jsou navedeny všechny písničky, jak ty novější, tak ty starší. On sám určuje, jaké zrovna vybere, takže se nemůže stát, že jedna písnička bude hrát 3x za sebou. Ale uslyšíme ji třeba jen ráno a večer". Což bylo dobré, protože já bych určitě nechtěla slyšet hrát v rádiu jednu písničku 3x.  Před odchodem, jsme každý dostali propisku, poděkovali jsme za prohlídku a vydali se dál skrz Prahou.

Sotva jsme odešli z rozhlasu, začaly jsme se s holkami bavit, jaké by to asi bylo, kdybychom tady pracovaly a možná i moderovaly nejrůznější vysílání. Mě osobně to hodně nadchlo. A doufám, že až tady zase za rok pojedeme, tak to bude stejně záživné jako letos.

Sdílet článek YCube: Český rozhlasYCube: Český rozhlasYCube: Český rozhlasYCube: Český rozhlasYCube: Český rozhlasYCube: Český rozhlasYCube: Český rozhlasYCube: Český rozhlasYCube: Český rozhlasYCube: Český rozhlasYCube: Český rozhlasYCube: Český rozhlasYCube: Český rozhlasYCube: Český rozhlasYCube: Český rozhlasYCube: Český rozhlas