Tady jsme správně! - aneb ČESKÁ TELEVIZE

14. únor 201312:02Autor Veronika Velcerová

Tady jsme správně! - aneb ČESKÁ TELEVIZE

Vysedli jsme na Kavčích horách, dívám se okolo sebe a trochu se ztrácím. Obklopuje mě komplex rozlehlých budov. „Doprava, doleva?“ ptám se. „Nemám tušení.“ ozývá se z davu. „DOLEVA!“. Naše profesní představy ještě nejsou zcela jasné, ale vedou stejným směrem, proto je nám ctí podívat se do České televize.


Turnikety si získaly naši velkou pozornost anebo to byl Václav Moravec?

„Tady jsme správně!" usmíváme se, totiž hned v úvodních pár sekundách v ČT proti nám kráčí jedna z největších osob publicistky Václav Moravec. Čekáme na paní, která nás dnes provede. Po chvíli zaznamenávám turnikety, které se ne a ne zastavit, neustále skrz ně proudí desítky lidí, tam a zpátky. Tam kameraman, zpátky reportérka, tam redaktor, zpátky dvě neidentifikovatelné zaměstnankyně. A pořád dokola. Později něco ve mně říká, že se mi to líbí, žije to tady! Po několika minutách čekání, strávených otáčením hlavy zleva doprava (jestli nepoznáme ještě nějakou osobnost) si nás už vyzvedává paní, která ví o ČT naprosto vše. Aby ne, když právě tady strávila kus svého života, neboť zde sama pracovala.

 

Teď už víme vše!

Zastavili jsme se u zmenšeného modelu ČT, kde nám byl celý komplex budov detailně popsán. Teď už víme, kde sídlí hlavní zpravodajství, kde se nachází ty největší skvosty z pohádek a filmů a také to, že ČT má dokonce svůj vlastní hasičský sbor, nebo dílny, kde se vyrábí nábytek, kulisy a další věci potřebné do pohádek, seriálů či každodenního vysílání. Předávání velice zajímavých informací bylo po chvíli přerušeno, protože naši pozornost zaujal právě procházející mistr etikety pan Špaček. Posléze si však naši pozornost získala paní zpět. Zvídavých otázek neustále přibývalo, zatímco jsme se přesunovali do nižších pater hlavní budovy. Procházíme okolo dílen, kde několik pracovníků právě vyrábí seriálové skříně či okna. Později už vstupujeme do prvního studia a máme velké štěstí, protože jsme vešli právě ve chvíli, kdy se natáčel pořad Krásný ztráty. Shlédli jsme, jak to při takovém natáčení chodí a pokračovali dále. „Nevstupovat, mmm." slyším z předních řad naší skupinky. Červeně rozsvícené „nevstupovat" viselo nad dveřmi studia, kde se právě živě natáčela Sama doma, tam jsme bohužel nemohli. I přesto jsme však navštívili ještě jedno studio, a to studio, kde se natáčí například Kouzelná školka. Budovou jsme si prošli skrz na skrz, a jednou z posledních zastávek byla místnost skvostů. Nacházely se v ní totiž paruky z pohádek jako je Anděl páně,  královské křeslo, které mělo zasloužilou roli téměř ve všech pohádkách, nebo kostým z Arabely.

 

Závěrem: třeba se tu za pár let sejdeme.

Závěrem jsme shlédli krátký dokument, který nás zavedl tam, kam jsme třeba sami nemohli.

A nejednoho z nás tato návštěva opět utvrdila v tom, že se chce věnovat tomu, co studuje. Třeba se tady za pár let sejdeme, procházejíc turniketem.


Foto zdroj: zpravy.ihned.cz

Sdílet článek YCube: Tady jsme správně! - aneb ČESKÁ TELEVIZEYCube: Tady jsme správně! - aneb ČESKÁ TELEVIZEYCube: Tady jsme správně! - aneb ČESKÁ TELEVIZEYCube: Tady jsme správně! - aneb ČESKÁ TELEVIZEYCube: Tady jsme správně! - aneb ČESKÁ TELEVIZEYCube: Tady jsme správně! - aneb ČESKÁ TELEVIZEYCube: Tady jsme správně! - aneb ČESKÁ TELEVIZEYCube: Tady jsme správně! - aneb ČESKÁ TELEVIZEYCube: Tady jsme správně! - aneb ČESKÁ TELEVIZEYCube: Tady jsme správně! - aneb ČESKÁ TELEVIZEYCube: Tady jsme správně! - aneb ČESKÁ TELEVIZEYCube: Tady jsme správně! - aneb ČESKÁ TELEVIZEYCube: Tady jsme správně! - aneb ČESKÁ TELEVIZEYCube: Tady jsme správně! - aneb ČESKÁ TELEVIZEYCube: Tady jsme správně! - aneb ČESKÁ TELEVIZEYCube: Tady jsme správně! - aneb ČESKÁ TELEVIZE