Netradiční rozpoznávání jedlých a nejedlých hub

10. říjen 201313:10Autor Agáta Gorgoszová

Netradiční rozpoznávání jedlých a nejedlých hub

Vsetín, 10. října 2013 - Žáci prvního stupně ZŠ Trávníky dostali od svých třídních učitelů netradiční úkol - se svými učiteli i rodiči se vydali do blízkých lesů a nasbírali několik košíků různých druhů hub. Společně poté zamířili zpět do školy a společnými silami vyrobili výstavu nasbíraných exponátů. Děti se tak učily netradičnímu rozpoznávání jedlých a nejedlých hub.


Nejmenší žáci dostali od svých učitelů za úkol vystavěné hříbky rozpoznat a k nim přiřazená čísla zařadit do kolonek jedlých a nejedlých. Učitelé poté vyhodnotili tři z nejsprávnějších odpovědí a výhercům bylo uděleno zasloužené ocenění - medaile vyrobené svými třídními učiteli. Ostatní soutěžící dostali nejen jako cenu útěchy, ale také jako "poděkování" za účast, sladkou odměnu, a aby ani jejich rodiče neodešli s prázdnou, odnesli si každý své úlovky domů.

Tento nápad vznikl na základě hojného výskytu hub v tomto roce a jako poučení dětí o základních druzích jedovatých druhů. S tímto školním projektem byli spokojeni jak nadšeni rodiče, tak vedení školy a starostka města Bc. Iveta Táborská, která se výstavy taktéž zúčastnila. "Oceňuji nápad učitelů, pro děti je to velmi poučné a užijí si přitom spoustu zábavy," vyjádřila se přímo na místě.


Tisková zpráva převzata od Lucie Adamové, zástupkyně ZŠ Trávníky (lucie.adamova@travniky.cz)

Sdílet článek YCube: Netradiční rozpoznávání jedlých a nejedlých hubYCube: Netradiční rozpoznávání jedlých a nejedlých hubYCube: Netradiční rozpoznávání jedlých a nejedlých hubYCube: Netradiční rozpoznávání jedlých a nejedlých hubYCube: Netradiční rozpoznávání jedlých a nejedlých hubYCube: Netradiční rozpoznávání jedlých a nejedlých hubYCube: Netradiční rozpoznávání jedlých a nejedlých hubYCube: Netradiční rozpoznávání jedlých a nejedlých hubYCube: Netradiční rozpoznávání jedlých a nejedlých hubYCube: Netradiční rozpoznávání jedlých a nejedlých hubYCube: Netradiční rozpoznávání jedlých a nejedlých hubYCube: Netradiční rozpoznávání jedlých a nejedlých hubYCube: Netradiční rozpoznávání jedlých a nejedlých hubYCube: Netradiční rozpoznávání jedlých a nejedlých hubYCube: Netradiční rozpoznávání jedlých a nejedlých hubYCube: Netradiční rozpoznávání jedlých a nejedlých hub