Maturitní ples 2013 - 1. díl

12. prosinec 201323:12Autor Libor Čada

Maturitní ples 2013 - 1. díl

Na úvod jsem si vypůjčil několik slov, která před časem napsala Kateřina Byrtusová: „Nejočekávanější akce roku se blíží. Jakoby už byla za dveřmi. Připraveno je spousta zábavy a překvapení.“


Jak dopadla nejočekávanější akce roku? Přečtěte si názory letošních maturantů oboru Žurnalistika a média.


Milý rok jsem byl svědkem toho, jak tehdejší třeťáci věnovali spoustu energie a svého času přípravě plesu. Jak řešili úkoly, které jim účast v „Plesové společnosti" denně přinášela. Letos jsem byl svědkem toho, jak se letošní čtvrťáci, teď už „ostužkovaní" maturanti, připravovali na svůj velký den!


Myslím, že si to užili, jsou spokojení a odpočatí, duševně i fyzicky. (Hlášky některých maturantů u baru nejsou pravděpodobně publikovatelné…)


Dnes dostali maturanti oboru Žurnalistika úkol, aby se podělili o své zážitky z Maturitního plesu. Původně to měl být jeden článek, ale vzhledem k tomu, že se nám budoucí žurnalisté trochu „rozepsali", máme materiálu na tři díly.


Dohodli jsme se, že každý napíše svůj názor a slíbil jsem studentům anonymitu. Proto najdete u každého tématu pouze několik odrážek. Dnes si můžete přečíst jejich názory na to, jak hodnotí atmosféru a organizaci Maturitního plesu. 


V dalším pokračování se dozvíte, jak hodnotí výkony moderátorů a kapely a co myslí o půlnočním překvapení a tombole.Atmosféra

· Maturanti si najdou způsob, jak si ples pořádně užít a to bezpochyby jakýmkoli způsobem. Což se o rodičích říct nedá, protože prostoru k pobavení pro ně, kromě nástupu jejich dítek maturantů, až tolik nebylo.


· Atmosféru plesu lze vyjádřit jedním slovem - naprosto skvělá, všichni byli pozitivně naladění a usměvaví.


· Atmosféra byla neuvěřitelná, ale přiznejme si, že z pohledu maturanta ples prostě úžasný být musí, ale myslím, že ani další lidi na plese se nenudili. Myslím, že k tomu určitě dopomohla skvělá atmosféra svíček a přiznejme si, že koktejly bar, kde barmani míchali úžasné nápoje, by měly být určitě i příští rok.


· Atmosféra v DK Vsetín byla pozitivní a skvělá, lidé přátelští, zábava na každém kroku. Nemám výtky.


· Celková atmosféra na plese byla moc dobrá. Lidi se bavili a užívali si. Tak by to mělo být.


· Atmosféru jsem nějak moc nevnímala, protože jsem byla ze všeho nervózní. Ale nakonec to všechno vyšlo, jak mělo, a já byla štěstím bez sebe.


· Na příjemné atmosféře přidaly svíčky a vůně z nich se linoucí –  za to u mne velké plus. Celkově byl večer zábavou, na níž měli největší podíl právě maturanti a jejich učitelé.Organizace


· Organizace plesu je jistě nelehká záležitost, která obnáší mnoho starostí. Ovšem pokud se chce člověk podílet na takové události, pak by měla být perfektní a doladěná do posledního detailu. Což se sice podařilo po stránce vizuální, nikoli už po té zvukové. Každopádně klobouk dolů všem co se na organizaci podíleli.


· Organizace byla z mého pohledu velmi chaotická, přišlo mi, že se vše řešilo až na poslední chvíli. Nejhorší ze všeho bylo ozvučení. Spousta lidí si stěžovala, že moderátorů nešlo vůbec rozumět.


· Uspořádat ples není nic jednoduchého a zvlášť pokud chystáte podobnou akci poprvé. Proto se dívám na drobné chyby v organizaci, jako na opodstatněné, ale přece jen doufám, že se plesovka poučí z minulých chyb, jako je zvuk. Moderátoři mohli být sebeúžasnější, ale když nevím o čem mluví, tak se jim nezasměju. Zvuk je problém každý rok. Přesto se nikdo neodhodlal vymyslet lepší řešení, kdy bychom mohli ohodnotit vtipy kluků, kteří se celý večer snažili. 


· Stejně to vidím i s ozvučením některých programů maturantů. Gymplu bohužel nešlo ve videu rozumět ani slovo a snad jen ten, kdo umí odezírat ze rtů a mohl tušit o čem je řeč. Zároveň byly slyšet modlitby v podobě: „Ať se nám to video nesekne." Stejně jako se to párkrát seklo u jedné z tříd. Může za to sice možná technika, ale za ty roky by to snad už mohlo být trochu více ošetřené zvláště, když je to jedna z hlavních akcí školy. 


· A mám jen jeden dotaz k plesové společnosti. Jak bylo ošetřeno, že se na ples nedostane kdokoli? Naše „milované" zelené lístky se totiž vybírali ani ne dvě hodiny a poté si s velkou pravděpodobností mohl přijít, kdo chtěl. Příště by to chtělo nějaký náramek, aby se předešlo černým návštěvníkům.


· Diskotéka se jako každý rok vydařila. Musí se uznat, že tuhle část každý rok mají na jedničku. 


· Organizace plesu se zdála z počátku velmi chaotická a nedostatečná, avšak naštěstí vše dopadlo v celku dobře. 


· Výhrady mám k ozvučení, které stálo opravdu za velké kulové (moderátorům šlo špatně rozumět, hudba nevyvážená, zvukař - začátečník…


· Nejpodstatnější bod je však ten, že ples byl opravdu časově krátký, klidně by mu dvě hodiny na víc neuškodily


· Letošní organizace plesu byla docela „divoká". Přišlo mi, že všechno se dozvídáme na poslední chvíli, ale to je asi normální u tak velkých akcí. Myslím, že nakonec to dopadlo dobře.


· Tento rok sa ples skutočne podaril. Sviečková výzdoba vzbudzovala dojem pohodlia a harmónie, taktiež hlavní organizátori boli veľmi ochotní a skutočne sa snažili vyhovieť našim požiadavkám. Avšak celkom pochybeli vtedy, keď sa neprišli predstaviť jednej triede v úvode celej prípravy plesu. Taktiež by bolo dobré, vyvarovať sa v budúcnu nepriazňam zvukovej techniky, kedy moderátorom nebolo rozumieť.


· Domnívám se, že organizace celého plesu byla zvládnuta relativně dobře. Plesová společnost se se svým úkolem popasovala v rámci možností – a i přes drobné chyby, je to lidem, kteří se na organizaci podíleli jedině ku prospěchu.  Měla bych dvě výtky: k lístkům na ples – bohužel neodpovídaly této události a rovněž ke zvuku – obávám se, že moderátorům rozuměli skutečně jen ti, kteří seděli přímo u podia.


· Letošní organizace mi přišla trošku zanedbaná. Co jsem slýchávala od holek z plesovky loňský rok, organizace byla lepší.  Staraly se, informovaly jednotlivé třídy o nápadech a podávaly jim nejnovější informace ohledně plesu. Tento rok byly informace ohledně plesu mizivé. Jednou se nám přišla plesovka pouze ukázat a to bylo všechno. Pak jsme o nich neslyšeli. 


foto: Klára Čadová


Sdílet článek YCube: Maturitní ples 2013 - 1. dílYCube: Maturitní ples 2013 - 1. dílYCube: Maturitní ples 2013 - 1. dílYCube: Maturitní ples 2013 - 1. dílYCube: Maturitní ples 2013 - 1. dílYCube: Maturitní ples 2013 - 1. dílYCube: Maturitní ples 2013 - 1. dílYCube: Maturitní ples 2013 - 1. dílYCube: Maturitní ples 2013 - 1. dílYCube: Maturitní ples 2013 - 1. dílYCube: Maturitní ples 2013 - 1. dílYCube: Maturitní ples 2013 - 1. dílYCube: Maturitní ples 2013 - 1. dílYCube: Maturitní ples 2013 - 1. dílYCube: Maturitní ples 2013 - 1. dílYCube: Maturitní ples 2013 - 1. díl