První prakticky úkol pro 3. ročník oboru žurnalistika

16. říjen 201412:10Autor Maks Tkachenko

18. září proběhla přednáška oboru žurnalistiky pro první a druhý ročník. Za úkol bylo připravit se a pak přednést nějakou prezentaci. Tento úkol dostaly starší ročníky studentů oboru žurnalistiky. Studenti měli k dispozici prostory školy a také školní audio a video techniku.


Učitel a také vedoucí semináře Žurnalistika Libor Čada rozhodl udělat prezentaci pro studenty prvního a druhého ročníku školy KOSTKA našeho oboru, aby prezentovali a ukázali, co to vlastně je a jaké jsou výhody studia oboru Žurnalistika a multimedia.


Tak jak už na ten to škole jsou studenty který mají ten to obor a studuji ho, pan Čada zadal úkol, vymyslet a pak připravit tuto prezentaci v rozsahu 8-10 minut.


Tento úkol byl nejtěžší pro žáky 3. ročníku a to proto, že uvedený obor studují zatím jen pár týdnů, tudíž do něho dostatečně nepronikli a neví přesně, jak to by mohli udělat. Pan Čada věděl, že v zadaném rozsahu nemají příliš informací a proto jim poradil "Nevymýšlejte to, co nevíte a udělejte to, s čím už máte zkušenosti". Takže nakonec kvůli dobrým a chytrým studentům třetího ročníku, studenty vymyslely natočit hotovou reportáž, ve které zaznělo všechno, co bych mohlo zaujat mladší ročníky.


V reportáži zazněly 3 hlavní témata jako: školní časopis, YCube a taky školní rádio, které v blízké budoucnosti by už mělo začít fungovat. Dětem se ta prezentace celkem líbila a studenti 3. ročníku dostali od učitele pochvalu a hezkou známku.

Sdílet článek YCube: První prakticky úkol pro 3. ročník oboru žurnalistikaYCube: První prakticky úkol pro 3. ročník oboru žurnalistikaYCube: První prakticky úkol pro 3. ročník oboru žurnalistikaYCube: První prakticky úkol pro 3. ročník oboru žurnalistikaYCube: První prakticky úkol pro 3. ročník oboru žurnalistikaYCube: První prakticky úkol pro 3. ročník oboru žurnalistikaYCube: První prakticky úkol pro 3. ročník oboru žurnalistikaYCube: První prakticky úkol pro 3. ročník oboru žurnalistikaYCube: První prakticky úkol pro 3. ročník oboru žurnalistikaYCube: První prakticky úkol pro 3. ročník oboru žurnalistikaYCube: První prakticky úkol pro 3. ročník oboru žurnalistikaYCube: První prakticky úkol pro 3. ročník oboru žurnalistikaYCube: První prakticky úkol pro 3. ročník oboru žurnalistikaYCube: První prakticky úkol pro 3. ročník oboru žurnalistikaYCube: První prakticky úkol pro 3. ročník oboru žurnalistikaYCube: První prakticky úkol pro 3. ročník oboru žurnalistika