Roman Daněk: ,,Každý potenciálně zachráněný život se přeci počítá."

11. listopad 201421:11Autor Darja Nováková

Roman Daněk: ,,Každý potenciálně zachráněný život se přeci počítá.

MOVEMBER - téma, které plní listopadová média. Spousta otázek, spousta odpovědí...Jedny z nich pro vás přináším i já v rozhovoru s panem učitelem Daňkem.


Většina celosvětových akcí spojených s jakoukoliv zdravotní tématikou započne v USA a teprve média ji rozšíří po světě. Myslíte, že je v Čechách toto téma dostatečně propagováno?

 

ANO i NE – Třeba u nás ve škole se o propagaci významně postaral pan Borský. Myslím si, že míra propagace závisí na sledovaných médiích. Třeba na sociálních sítích je v dnešních dobách vidět mnoho videí a odkazů. Sociální sítě ale pokryjí převážně mladou a střední generaci, která není primárně cílovou skupinou ohrožené populace. Myslím si, že samotná změna vizáže u jednotlivců vzbudí zájem. „Proč máš najednou knír", ptá se mne starší pán. „No to je proto, že.." – Rozumíte co tím myslím?

 

 

 

Jelikož jste se i vy sám zapojil do této akce, zajímalo by mě, zda si v rámci prevence a osvěty zajdete k lékaři nebo zůstanete jen u podpory kníru ?

 

Byl jsem u lékaře včera, ale jen na preventivní prohlídce, na kterou má každý občan jednou za dva roky nárok.

 


Jakmile média vynesou na světlo charitativní akci ať už jakéhokoliv druhu, lidé po celé zemi s nadšením sdílí příspěvky a podvolují se jakémusi „diktátu" toho či onoho
projektu (např. Asl – polévání se vodou). Stává se to na čas jakýmsi „trendem", ale mnozí z nich vůbec netuší proč a za jakým účelem vznikl! Jakmile se přidáváte k určité akci, zjišťujete si tato fakta?

 

ANO! Rozhodně mě zajímá, co ta, či ona akce znamená a co podporuje. No a do Asl jsem se nezapojil, protože mi právě vadilo, že plno lidí ani nevědělo proč to dělají. Nepochopili význam akce a jen se bavili poléváním vodou a vyzývali ostatní na fb, tak v tomhle já nejedu!V Česku je již léta známá akce na boj proti rakovině prsu a „tzv. Růžový pochod", který zaštítil AVON. Růžová barva zaplaví ulice Prahy a tisíce žen, se nechává zdarma testovat, zda jsou zdravé. Řekl byste, že muži jsou více či méně přístupní k takto citlivým akcím jakou je pro ně například MOVEMBER ?

 

 Myslím si, že naprosto stačí, že chodíme s těmi kníry měsíc všude, kam se hneme… :-DVěděl jste, že některé zdravotní pojišťovny hradí až 1.000,- korun na prevenci rakoviny prostaty a přesto se toto ve velkém nevyužívá?!

 

Nevěděl. Ještě jsem se o to tak dopodrobna nezajímal. Takže děkuju za info.

 

Myslíte si, že mnoho mužů navštíví zdravotní zařízení, aby pro své zdraví skutečně něco udělali?

 

To bude záležet na konkrétních lidech, ale ano, myslím si, že se v mnohých lidech se něco změní.
A není důležitá masa, každý potenciálně zachráněný život se přeci počítá, nebo ne?

Sdílet článek YCube: Roman Daněk: ,,Každý potenciálně zachráněný život se přeci počítá.YCube: Roman Daněk: ,,Každý potenciálně zachráněný život se přeci počítá.YCube: Roman Daněk: ,,Každý potenciálně zachráněný život se přeci počítá.YCube: Roman Daněk: ,,Každý potenciálně zachráněný život se přeci počítá.YCube: Roman Daněk: ,,Každý potenciálně zachráněný život se přeci počítá.YCube: Roman Daněk: ,,Každý potenciálně zachráněný život se přeci počítá.YCube: Roman Daněk: ,,Každý potenciálně zachráněný život se přeci počítá.YCube: Roman Daněk: ,,Každý potenciálně zachráněný život se přeci počítá.YCube: Roman Daněk: ,,Každý potenciálně zachráněný život se přeci počítá.YCube: Roman Daněk: ,,Každý potenciálně zachráněný život se přeci počítá.YCube: Roman Daněk: ,,Každý potenciálně zachráněný život se přeci počítá.YCube: Roman Daněk: ,,Každý potenciálně zachráněný život se přeci počítá.YCube: Roman Daněk: ,,Každý potenciálně zachráněný život se přeci počítá.YCube: Roman Daněk: ,,Každý potenciálně zachráněný život se přeci počítá.YCube: Roman Daněk: ,,Každý potenciálně zachráněný život se přeci počítá.YCube: Roman Daněk: ,,Každý potenciálně zachráněný život se přeci počítá.