Tomáš Šimko: ,,My si z toho děláme prdel, ale tady jde o život."

12. prosinec 201407:12Autor Eliška Jana Janatová

Tomáš Šimko: ,,My si z toho děláme prdel, ale tady jde o život.

O akci MOVEMBER očima pana učitele Tomáše Šimka


Jak jste se vlastně dozvěděl o akci Movember?

,,Předminulý rok, kdy nějací sparťanští hokejisté v téhle akci jeli, ale to byl jen takový prvotní impuls, spíš to bylo ten minulý rok, když jsem o tom mluvil s panem Borským."


Proč jste se rozhodl do toho vůbec jít?

,,Tak „Chlapy sobě". Já si myslím, že se jedná o docela dobrou věc, protože zdraví si člověk musí nějak chránit a kolikrát jsou situace, kdy tě i taková věc podpoří, kdo ví jestli to mě samotného nečeká. Takový zdravotní problém to člověk neví dny ani hodiny, a když se o tom mluví, když se v tom směru něco dělá, tak to nemusí být nutně s pohřební náladou. Proč neudělat v tom směru něco co má srandovní podtext"


Vy nebo někdo z vašich blízkých máte s chorobou nějaké osobní zkušenosti?

,,Já chvála bohu ne a z mého nejbližšího okruhu taky o nikom nevím, ale uvědomuji si, že něco takového je, že se to mezi chlapama vyskytuje hodně, a taky to, že se dostávám do té kritické skupiny, protože už se mi blíží padesátka."


Chlap, který si ze sebe nedokáže udělat prdel, není chlap, a když mu to ještě doma zakáže manželka, tak to už vůbec není chlap. Znám i takové, co chtěli, ale žena jim řekla: ,,Budeš vypadat jako idiot, do toho nepůjdeš." No, a oni nešli.


To mluvíte konkrétně o někom tady ze školy?

,,Ano" (směje se)


Takže vy nejste ten případ?

,,Ne, já mám totiž nesmírně tolerantní ženu, a když jsem se s ní na to téma nedávno bavil, tak říkala, že nás dokonce i částečně obdivuje. Vidíš? Ona je i chytrá. (Proto jsem si ji taky samozřejmě vzal, že ano). Ona už jen ta představa že by si třeba žena dobrovolně neholila podpaží, protože nějaká akce takovéhoto typu je, je dost zvláštní."


A vy konkrétně na to máte jaký názor?

,,Pro mě to taky není jednoduché se takto "zhyzdit", protože tohle určitě není ozdoba pěkná. Zvláštní je, že když jsem se nedávno díval na seriál návštěvníci, tak tam jsou všichni „mombra", je to o módě, o době.  Jendu dobu byly ty knírky nesmírně populární. V dnešní době je to považováno spíš za něco nenormálního, možná až úchylného, protože to je banda východoněmeckých cápků a vypadáme strašně, ale tak, proč by ne."


Chtěl byste ještě něco vzkázat?

,,Já si myslím, že ono je to bráno jako sranda ale s docela vážným podtextem a domnívám se, že čím víc chlapů bude takových, že si tyhle věci uvědomují, tak líp pro ty, kteří se do téhle situace dostanou. Budou vědět, že mají jakousi oporu, i když ta představa, že se do ní dostaneš, je samozřejmě dost děsivá. My si z toho děláme prdel, ale tady jde o život."
Tímto mockrát děkuji panu Šimkovi za rozhovor

Sdílet článek YCube: Tomáš Šimko: ,,My si z toho děláme prdel, ale tady jde o život.YCube: Tomáš Šimko: ,,My si z toho děláme prdel, ale tady jde o život.YCube: Tomáš Šimko: ,,My si z toho děláme prdel, ale tady jde o život.YCube: Tomáš Šimko: ,,My si z toho děláme prdel, ale tady jde o život.YCube: Tomáš Šimko: ,,My si z toho děláme prdel, ale tady jde o život.YCube: Tomáš Šimko: ,,My si z toho děláme prdel, ale tady jde o život.YCube: Tomáš Šimko: ,,My si z toho děláme prdel, ale tady jde o život.YCube: Tomáš Šimko: ,,My si z toho děláme prdel, ale tady jde o život.YCube: Tomáš Šimko: ,,My si z toho děláme prdel, ale tady jde o život.YCube: Tomáš Šimko: ,,My si z toho děláme prdel, ale tady jde o život.YCube: Tomáš Šimko: ,,My si z toho děláme prdel, ale tady jde o život.YCube: Tomáš Šimko: ,,My si z toho děláme prdel, ale tady jde o život.YCube: Tomáš Šimko: ,,My si z toho děláme prdel, ale tady jde o život.YCube: Tomáš Šimko: ,,My si z toho děláme prdel, ale tady jde o život.YCube: Tomáš Šimko: ,,My si z toho děláme prdel, ale tady jde o život.YCube: Tomáš Šimko: ,,My si z toho děláme prdel, ale tady jde o život.