Klapka aneb Studenti 3. ročníku Kostka školy natočili svou první reportáž

05. listopad 201407:11Autor Eliška Jana Janatová

V poprázdninovém měsíci září se noví studenti 3. ročníku na Kostka škole ve Vsetíně, v rámci přiblížení jejich oboru nižším ročníkům, odhodlaně ujmuli kamery a vykročili vstříc svému prvnímu seznámení s praktickými Médiemi


Dne 11. října oznámil pan učitel Libor Čada studentům třetích i čtvrtých ročníků o plánovaném semináři zastřešující obor žurnalistiky a médií, který zahrnoval nejen internetový portál Y-CUBE nebo nově vybudovaný návrh o zřízení školního rádia, ale třeba i přiblížení existence středoškolského časopisu, mimoškolních výletů do Prahy nebo České televize.

Celý seminář se měl uskutečnit o týden později, tedy 18. 9., takže na zpracování daných požadavků nebylo příliš času. Studenti třetích ročníků na rozdíl od čtvrťáků byli navíc v té nevýhodě, že neměli shromážděné žádné materiály za předešlý rok. To jim ovšem nezabránilo se do celé věci pořádně obout a připravit chvályhodnou reportáž, zpracovanou formou televizních novin, která přišla na řadu hned po prezentaci čtvrtého ročníku žurnalistů.

,,Na celý seminář jsem šla z jediného důvodu, a to abych zjistila, jak to vlastně na tomhle oboru chodí. Vzhledem k tomu, že jsem před chvílí nastoupila do prvního ročníků a ohledně Kostka školy mám spoustu očekávání, tak i u tohoto oboru jsem doufala, že bude takový, jaký si ho představuji. K mému štěstí tomu tak vážně bylo. A hlavní důvod, proč plánuji na oboru dále zůstat, je především ten, že vidím, jak i přes tu všechnu dřinu okolo, se u toho ti lidé baví. Co se týče samotného semináře, zaujal mě nejenom školní časopis, na schůzku jehož redakce jsem se byla později podívat, ale třeba i návrh rádia", sdělila Lucka Jordánová, zúčastněná semináře.

Sdílet článek YCube: Klapka aneb Studenti 3. ročníku Kostka školy natočili svou první reportážYCube: Klapka aneb Studenti 3. ročníku Kostka školy natočili svou první reportážYCube: Klapka aneb Studenti 3. ročníku Kostka školy natočili svou první reportážYCube: Klapka aneb Studenti 3. ročníku Kostka školy natočili svou první reportážYCube: Klapka aneb Studenti 3. ročníku Kostka školy natočili svou první reportážYCube: Klapka aneb Studenti 3. ročníku Kostka školy natočili svou první reportážYCube: Klapka aneb Studenti 3. ročníku Kostka školy natočili svou první reportážYCube: Klapka aneb Studenti 3. ročníku Kostka školy natočili svou první reportážYCube: Klapka aneb Studenti 3. ročníku Kostka školy natočili svou první reportážYCube: Klapka aneb Studenti 3. ročníku Kostka školy natočili svou první reportážYCube: Klapka aneb Studenti 3. ročníku Kostka školy natočili svou první reportážYCube: Klapka aneb Studenti 3. ročníku Kostka školy natočili svou první reportážYCube: Klapka aneb Studenti 3. ročníku Kostka školy natočili svou první reportážYCube: Klapka aneb Studenti 3. ročníku Kostka školy natočili svou první reportážYCube: Klapka aneb Studenti 3. ročníku Kostka školy natočili svou první reportážYCube: Klapka aneb Studenti 3. ročníku Kostka školy natočili svou první reportáž