Pozor na slova, žralok se blíží

15. prosinec 201410:12Autor Daniela Holcová

Pozor na slova, žralok se blíží

Románový debut je thriller věku informačních technologií a stále postupující abstrakce.


Jediné vodítko ke svému ztracenému životu nalézá amnézií trpící Eric Sanderson v dopisech, které chodí podepsané Eric Sanderson I. a v psycholožce Randlové. Zní to jako možný romantický příběh? Omyl. Hlavní hrdina Hallova románu se snaží zachránit si svůj život schováním se žraloku Ludovikovi. Nečekejte však žádné moře, tenhle se umí pohybovat všude. Je neviditelný a mnohem nebezpečnější. Nelační po krvi a mase, ale po myšlenkách a slovech. A především... Je pouze pojmový.

Po určitém stupni počáteční zmatenosti vás dílo zaujme a fascinuje. Pojmový žralok vás zanechá v úžasu, co se vlastně děje. Tajemné a originální dílo ve vás zanechá úžas ještě dlouho poté, co knihu dočtete.


Nepamatujeme si jen minulost, ale též budoucnost. Padesát procent paměti je vyhrazeno nikoli tomu, co se stalo, ale tomu, co se teprve stane. Úkoly, výročí, schůzky, rozdělná práce, plány, všechny naděje, sny a ambice, které tvoří celek každého lidského života - pamatujeme si, co jsme dělali, ale taky to, co teprve uděláme. Jen ostří přítomnosti je „tvrdý fakt". Minulost a budoucnost jsou záležitostí mysli - a mysl lze změnit.
Eric SandersonZdroje: http://literarnikoutek.blogspot.cz/2013/07/recenze-celisti-slov-steven-hall.html
https://www.kosmas.cz/knihy/142192/celisti-slov/

Sdílet článek YCube: Pozor na slova, žralok se blížíYCube: Pozor na slova, žralok se blížíYCube: Pozor na slova, žralok se blížíYCube: Pozor na slova, žralok se blížíYCube: Pozor na slova, žralok se blížíYCube: Pozor na slova, žralok se blížíYCube: Pozor na slova, žralok se blížíYCube: Pozor na slova, žralok se blížíYCube: Pozor na slova, žralok se blížíYCube: Pozor na slova, žralok se blížíYCube: Pozor na slova, žralok se blížíYCube: Pozor na slova, žralok se blížíYCube: Pozor na slova, žralok se blížíYCube: Pozor na slova, žralok se blížíYCube: Pozor na slova, žralok se blížíYCube: Pozor na slova, žralok se blíží