Lidé a drogy - úvaha

24. únor 201514:02Autor Veronika Valerie Březíková

Lidé a drogy - úvaha

Drogy velice ovlivňují životy lidí. Ne každý vždy zjistí, že se jim závislost vymyká z rukou. Právě naopak, málokdo se dostane z drogové závislosti zpět k normálnímu životu..


Drogy velice ovlivňují životy lidí. Ne každý vždy zjistí, že se jim závislost vymyká z rukou. Právě naopak, málokdo se dostane z drogové závislosti zpět k normálnímu životu. Když někdo začne brát drogy, tak už jeho život nemůže být jako dřív, každého to nějak poznamená. Ne vždy to někdo pozná hned na první pohled. Někdo má postavu, která se vyrovnává anorexii, někdo má zase tiky. Každého člověka to postihne jinak, někde v hloubi duše je to špatné stále zaryto.


Narkomanie se velmi těžce léčí a ve většině případů to dopadá neúspěchem. Když se narkoman rozhodne léčit, tak by mu měl pomoci detox. Detox je pro ně velice těžký proces. Trvá zhruba měsíc. Někdy se bohužel vytváří i halucinace, jako v jednom filmu, co jsem viděla. Holka byla na detoxu, jeden večer jí přišli halucinace. Myslela si, že má v noze brouky a tak si nohu uřízla. Někteří mají zase různé křeče a deprese, jiní jsou zase agresivní. Bohužel, většina narkomanů tento proces nezvládne a tak z léčeben utíkají a jdou pokračovat v tom, co páchali předtím. V tomhle případě jsem mluvila o tvrdších drogách např. pervitin, heroin, kokain a další…


Častým motivem k začátku braní drog a vytváření závislosti je zvědavost. Mnoho lidí vyzkouší drogu jen proto, že chce zkusit, jaké to je. Dalším možným motivem je stres či životní problém, který daný člověk není schopen řešit jinak, než útěkem. Také často může být iniciátorem parta, k níž daný člověk patří a do které chce patřit i nadále, a proto se nechá k drogám "donutit".


Drogou může být i alkohol nebo cigarety. To si také mnoho lidí nemyslí, že by mohli být závislý zrovna na těchto látkách. Vesměs všechny věci, na kterých jsme závislý, jsou nám drogou. Může to být sport, počítačové hry, čokoláda nebo pro někoho sex. V tomto případě druhá možnost závislostí není tak špatná, jako možnost první.


Co se narkomanům na těch drogách líbí? Někdy se ptám sama sebe. Smutné je to, že narkomanů je čím dál více. Samozřejmě, že větší část narkomanů obydlují města, ale i u nás na vesnicích najdeme takových lidí několik. To aby se člověk bál vyjít večer i na procházku, nemyslíte? Co potom čekat od takových lidí, když si šňupnou, nebo píchnou drogu. Nikdy si nemůžete být jistí tím, co člověk v takovém stavu může udělat. Obzvláště pro nás, ženy, je to více nebezpečné. Jsme pro ně lehčí kořistí pro krádeže nebo v horším případě znásilnění. A co rodiny narkomanů? Co jejich rodiče? Ano, někdy to může být i jejich vina, ale ve většině případů se jejich dítě chytne špatné party a rodiče poté jsou bezmocní. Jak jim asi musí být? Po zbytek života žít ve strachu, jestli si někdo nepřijde k nim domů pro peníze, které jejich dítě někomu dluží, nebo neublíží jejich blízkým. Nebo jim jejich vlastní dítě vykradne barák.


Musí být strašné, žít životem narkomana, který nemá už domov, rodinu a ani peníze. Má jen drogy a svůj svět. Žít v jejich komunitě musí být opravdu strašné, tolik nemocí, co se šíří kolem a ani si to neuvědomí. Spíš je jim to jedno. Hlavně když budou mít svoji dávku a zbytek je nezajímá.


„Drogy mohou otevřít mnoho dveří, ale na všechny otázky si člověk musí odpovědět sám."


Paul McCartney

Sdílet článek YCube: Lidé a drogy - úvahaYCube: Lidé a drogy - úvahaYCube: Lidé a drogy - úvahaYCube: Lidé a drogy - úvahaYCube: Lidé a drogy - úvahaYCube: Lidé a drogy - úvahaYCube: Lidé a drogy - úvahaYCube: Lidé a drogy - úvahaYCube: Lidé a drogy - úvahaYCube: Lidé a drogy - úvahaYCube: Lidé a drogy - úvahaYCube: Lidé a drogy - úvahaYCube: Lidé a drogy - úvahaYCube: Lidé a drogy - úvahaYCube: Lidé a drogy - úvahaYCube: Lidé a drogy - úvaha