"Je to radost, udělat něco pro lidi a pro scénu."

08. duben 201509:04Autor Daniela Holcová

Simon Bugala je patnáctiletý punker a žák základní školy. Narodil se v neupřesněné části Ostravy - Zábřehu, kde dosud přežívá. Patří k jedněm z nejznámějších civilních zástupců československé punk scény z postu posluchače, organizátora akcí a ochutnávače nejrůznějších pochutin. Pochází z rodiny, o níž nikdo nic moc neví, ale tuší se, že má mladšího sourozence blíže neurčeného pohlaví.


1. Jak si se dostal k punku?

K "tvrdé hudbě" jsem se dostal přes rodiče, když jako malý jsem od rodičů slýchal v autě a doma kapely jako Horkýže Slíže, Apocalitptica, Therapy, Visací Zámek, Soulfly, Vypsaná FiXa, Rammstein atd.. K punku mě tedy dostali hlavně už tři zmíněné kapely Slíže, FiXa a Visáči.2. Co tě přivedlo k tomu, abys začal organizovat punkové akce?

Sám ani pořádně nevím, vždycky mě lákalo jednou dělat takové věci. Je to radost, udělat něco pro lidi a pro scénu.3. Je časově náročné něco takového zorganizovat?

U klubovek a třeba vícedenních festivalů je to jinak. Já pořádám klubovky, a přestože to nějaký čas zabere, není to tak náročné. A hlavně když potom vidíš, že lidi přijdou a baví se na něčem, co jsi zorganizoval, je super pocit.


4. Narazíš často na neochotu spolupracovat ze strany kapel?

Často určitě ne. Téměř vůbec. Ale už jsem se s tím taky setkal.


 5. Jsou nějaké věci, u kterých se často vyskytnou komplikace?

Nejčastěji se stává, že se nabere časový skluz, ale to je asi tak na každé akci.


 6. Jak se k tvému stylu a aktivitám staví rodina a okolí?

Rodina mě v tom částečně podporuje, ale z části se k tomu staví také negativně a okolí v nás vidí pouze nevzdělané, hloupé alkoholiky, kteří berou drogy a nemají rádi nic jiného než agresi. Soudí knihu podle obalu.

 

 7. Jak probíhala tvá první zorganizovaná akce? Byla úspěšná?

První akce se konala 25.8.2013 pod názvem Čerokýz fest I. kde vystoupili srbští Otvoreni Prelom, nebo Vysoké Napětí, Otrávená Generace a další… Byla to neděle, takže očekávání nemohla být nějak vysoká, ale lidi se ukázali, takže bych řekl, že to bylo úspěšné.


 8. Máš teď v plánu něco dalšího?

Určitě, v létě 22.8. Čerokýz Fest III. a den předem 21.8. tady budou dvě crust-punkové kapely z Maďarska. V září se taky něco chystá. A příští rok chystáme turné dvou zahraničních kapel po Česku, Slovensku a Polsku. Vše bude zde: https://www.facebook.com/pages/Trash-Events/186088314900698

 

9. Máš oblíbený klub či místo, kde akce pořádáš?

Nevyberu jedno místo, nebo klub. Každou akci pořádám na jiném místě.  Ale určitě jedno z mých oblíbených míst je Plan B Hardcore Cafe nebo Modrá Vopice. A teď se rozjíždí také skvělý podzemní klub Mandragora v Ostravě.

 

10. Roste zájem o tvé akce?

Zájem o akce roste hlavně s tím, jaké vystupují kapely a jaká je cena.

Sdílet článek YCube: YCube: YCube: YCube: YCube: YCube: YCube: YCube: YCube: YCube: YCube: YCube: YCube: YCube: YCube: YCube: