Drama

09. duben 201512:04Autor Veronika Valerie Březíková

Napsala jsem takové krátké drama, které se týká mnohým lidem z nás, naší školy a okolí (děj je smyšlený, ale inspirovaný)


O přestávce

Jan: má rád párty, vypráví příběh o oslavě narozenin

Jakub: poslouchá příběh, na oslavě chyběl kvůli pětce z matematiky

 

Jan: Kubo, kde jsi včera byl? Vždyť Matěj slavil své 19tiny, zapomněl jsi? (zamračí se)

Jakub: ale ne, to víš, že nezapomněl, mamka mi dala zaracha, protože jsem dostal pětku z matiky, jaké to tam vlastně bylo? (usměje se)

Jan: hustý to tam bylo!

Jakub: kdo byl první výherce? (zašklebil se)

Jan: no to je jasný, že Bedřich, ten se skácel už po prvním panáku! (rozesměje se)

Jakub: kamaráde, ten Bedřich, to je jistá sázka na každé pařbě, to ti teda povím (uchechtne se)

Jan: a jak teprve dopadla Helena z béčka. Odešla okolo deváté někam do lesa a vrátila se celá zmáčená! Prý tam byl potok, který v té tmě nešel vidět (zasměje se)

Jakub: aha, tak ta to musela taky pěkně přehnat! A co ty? Jak jsi vypadal? (ušklíbne se)

Jan: to musíš slyšet, dal jsem si panáka a za hodinu mi bylo nějak divně, šel jsem tancovat. Kolem mě plno holek s jednou z nich jsem odjel, bohužel víc si nepamatuji, jen vím, že jsem se probral v zoologické zahradě vedle dost velkých gorilí. Kamarád mi říkal, že mi něco hodil do pití, to vysvětluje ty podivné pocity, ale řekl mi, že jsem jel s tou holkou na nonstopku a tam jsme si koupili další flašku, potom jsem ji řekl, že jí koupím obří gorilu, jestli si bude přát a ona souhlasila. Přelezli jsme plot a šli jsme přímo ke gorilám, jenže jakmile jsem je uviděl, omdlel jsem a ona mě tam nechala jentak ležet! (rozzuří se)

Jakub: tak tohle bych nechtěl, kámo! To jsi vážně přehnal! (zasměje se), ale škoda, že jsem si nechal ujít tuhle skvělou akci (řekne posmutněle)

Jan: neboj, příště je na řadě moje oslava, spíš se zaměř na tu matiku (zasměje se)

Sdílet článek YCube: DramaYCube: DramaYCube: DramaYCube: DramaYCube: DramaYCube: DramaYCube: DramaYCube: DramaYCube: DramaYCube: DramaYCube: DramaYCube: DramaYCube: DramaYCube: DramaYCube: DramaYCube: Drama