Fanoušci, kteří na zápasech nemohou chybět

10. listopad 201517:11Autor Soňa Molatová

Fanoušci, kteří na zápasech nemohou chybět

Už se u mě stalo docela tradicí, že o víkendech chodím na hokejové zápasy. Gró je samozřejmě samotné hokejové utkání, ale občas stojí za příjemným pobavením také samotní fanoušci.


Osobně bych je už dokázala zařadit do různých kategorií. Ještě jsem například nezažila, aby na utkání chyběl mezi fanoušky nějaký „poradce trenéra", eventuálně „trenér" sám. Většinou jde o člověka, který neumí bruslit, ale jakmile jde o zakládání útoku, probouzí se v něm druhý Jarda Jágr, což obvykle slyší celý stadion.

Nepostradatelnou skupinou jsou též dívky se silným nánosem make-upu, rozepnutou bundou a bezchybnými účesy, sedíc blízko ke střídačce. Každý gól pochopitelně oslavují pročesáváním vlasů. Troufám si tvrdit, že většina těchto divaček pro hokej jednoduše dýchá.

Mimo tiché fandy, kteří hlučí jen při vstřelení gólu, případně povzbuzují hráče ze soupeřova týmu k odchodu na trestnou lavici, je však ještě poslední typ, který na většině zápasů nemůže chybět: „hejtr" s pivem. Ten zpravidla nenadává hned, ale až kolem dna druhého piva, kteréhož blížící se konec většinou pocítí rozhodčí, tou dobou častováni v lepším případě názvy skotu, případně silnějšími vulgarismy. Jednou jsem zaslechla, jak na sudího při odchodu jeden takový „hejtr" křičel, že by mu nedal ani chleba. Nepochybuji, že by ho tím skutečně vytrestal.

Tak jako tak, přiznejme si, že atmosféra tvořená těmito lidmi prostě k (nejen) hokejovým zápasům patří.


Sdílet článek YCube: Fanoušci, kteří na zápasech nemohou chybětYCube: Fanoušci, kteří na zápasech nemohou chybětYCube: Fanoušci, kteří na zápasech nemohou chybětYCube: Fanoušci, kteří na zápasech nemohou chybětYCube: Fanoušci, kteří na zápasech nemohou chybětYCube: Fanoušci, kteří na zápasech nemohou chybětYCube: Fanoušci, kteří na zápasech nemohou chybětYCube: Fanoušci, kteří na zápasech nemohou chybětYCube: Fanoušci, kteří na zápasech nemohou chybětYCube: Fanoušci, kteří na zápasech nemohou chybětYCube: Fanoušci, kteří na zápasech nemohou chybětYCube: Fanoušci, kteří na zápasech nemohou chybětYCube: Fanoušci, kteří na zápasech nemohou chybětYCube: Fanoušci, kteří na zápasech nemohou chybětYCube: Fanoušci, kteří na zápasech nemohou chybětYCube: Fanoušci, kteří na zápasech nemohou chybět