Silesia Bisset Cup

08. duben 201609:04Autor Soňa Molatová

Sezónu 2015/2016 zpestřil juniorským kategoriím několika hokejových klubů z Moravy a Slezska turnaj s názvem SILESIA BISSET CUP, který si v uplynulé sezóně zažil svou premiéru. Tohoto mezinárodního turnaje se kromě polské reprezentace hráčů do 20 let účastnily také týmy Poruby, Opavy, Karviné, Havířova, Vsetína, Frýdku-Místku, Prostějova a Přerova.

Každý tým musel hrát se všemi dalšími týmy minimálně dvakrát a do turnaje se započítávaly také výsledky ze základní části Ligy juniorů. Finále se uskutečnilo 23. března 2016 v katovické areně Spodek. Na programu byl nejprve zápas o třetí místo, v němž se mezi sebou utkaly týmy Přerova a Frýdku-Místku. Utkání bylo napínavé až do jeho posledních minut, jelikož ještě téměř 4 čtyři minuty před koncem svítilo na tabuli skóre 4:4.

Boj o bronz nakonec rozhodl přerovský útočník Patrik Zavřel, kterému se povedlo v oslabení poslat svůj tým do vedení střelou pod horní tyč. Na jeho ránu už frýdeckomístečtí odpověď nenašli a tak se nakonec z bronzového umístění mohl radovat celek z Olomouckého kraje.

Ve večerních hodinách pak celý turnaj vyvrcholil zápasem o první místo mezi polskou reprezentací a ostravským klubem HC RT TORAX Poruba. První šli sice do vedení domácí zásluhou Szymona Skrodziuka, o dvě minuty později už se ale mohla radovat také porubská střídačka, jelikož se jejich útočníkovi Davidu Ballnerovi povedlo vstřelit vyrovnávací gól. Na první přestávku mohli jít s větším klidem porubští po vstřelené brance Marka Pěnčíka, jenž zajistil svému týmu převahu jednoho gólu.

Po zbytek zápasu už se Polsko do vedení nedostalo, a zatímco ostravský celek daroval svému soupeři ještě dva další góly, na jedinou odpověď polského týmu dosáhl svou střelou ve 46. minutě Krok. Poruba ještě dvě minuty před koncem zpečetila své vítězství pátým gólem v režii Marka Smrčky a v konečném výsledku porazila polskou dvacítku 5:2.