Moderátorská esa Linda a Lukáš odpovídali na otázky!

21. duben 201612:04Autor Miroslav Janošek

Moderátorská esa Linda a Lukáš odpovídali na otázky!

U příležitosti prvních narozenin Kostka rádia se mi podařilo vyzpovídat Lindu Štrbovou a Lukáše Sedlačíka, které určitě všichni znáte z vysílání Kostka rádia. Lukáš a Linda jsou u rádia od jeho samého začátku a dají se považovat za jeho průkopníky. V den narozenin Kostka rádia, což je čtvrtek 21.4 mají speciální narozeninové vysílání od 17:00, tak si ho určitě nenechte ujít.


Jste oba v rádiu od jeho úplného začátku, baví vás moderování stále stejně jako když jste začínali?

Lukáš: Mě osobně baví čím dál tím víc. Na začátku jsme byli občas takoví ustrašení, ale teď zažíváme  v rádiu srandu a všechno je to strašně uvolněný a super. Pokud teda zrovna některý z naší trojky zrovna nemá nějaké osobní problémy. To je pak náladička pochmurá.

Linda: Určite áno. Mysím, že čím dlhšie spolu moderujeme a sme v rádiu tým je to väčšia prdel.

Kostka rádio, jak všichni víme, oslaví ve čtvrtek 21.4 své první narozeniny, jde vidět za ten rok nějaká změna? Ať už v prostředí, nebo například popularitě.

Lukáš: Pomaličku se všechno zlepšuje. Počet posluchačů a fanoušků, jestli se tak dají nazvat, stoupá a naše studio celkově se taky posouvá směrem kupředu. Pan učitel Čada se nám snaží pro všechno vytvořit co nejlepší podmínky, za což jsme samozřejmě moc rádi. A posádka Kostka Rádia se za ten rok také rozrostla o spoustu lidí.

Linda: Prostredie je stále rovnaké ale myslím, že naša popularita na facebooku stúpla.


Moderujete od začátku spolu?

Lukáš: Ano, moderujeme spolu od prvního živého vysílání až do dnes a snad ještě nějaký to úterý společně odmoderujeme. J

Linda: Lukáš pôvodne v rádiu nemal byť, mala som moderovať s Magdou Grochalovou ale ona počas nášho prvého živého vysielania nemohla prísť tak som zobrala náhradu Lukáša a od vtedy moderujeme spolu.

 

Prozradíte jeden na druhého nějakou pikantnost, nebo zajímavost ze společných moderování?

Lukáš: Linduška je moc impulzivní. Ale s tím už všichni počítají. Jinak pikantností je určitě spoustu, ale konkrétní bych raději nebyl.

Linda: Niekedy mi Lukáš lezie strašne na nervy, pretože je protivný a stále niečo vymýšľa ale určite by som ho jako kolegu nemenila.

 

Chtěli by jste se po ukončení studia věnovat práci v rádiu?


Lukáš: Kdyby to nějakým způsobem šlo, tak určitě ano. Ale na přední příčky svých hodnot bych to zase nedával. Hlavně ať se nějak uživím, žejo. Každopádně práce v rádiu je zároveň i zábava, takže pokud se tak někdy stane, budu spokojenej jak želva.

Linda: Určitě áno.

Jste oba studenti žurnalistiky, máte nějaké vzory z mediálního prostředí?

Lukáš: Mým vzorem je od malička Robert Záruba. Vždycky jsem chtěl být takovým Robertem. Ale to je hodně jiná liga a s rádiem toho taky moc společného nemá.

Linda: Nejaké by sa určite našli.

Sdílet článek YCube: Moderátorská esa Linda a Lukáš odpovídali na otázky!YCube: Moderátorská esa Linda a Lukáš odpovídali na otázky!YCube: Moderátorská esa Linda a Lukáš odpovídali na otázky!YCube: Moderátorská esa Linda a Lukáš odpovídali na otázky!YCube: Moderátorská esa Linda a Lukáš odpovídali na otázky!YCube: Moderátorská esa Linda a Lukáš odpovídali na otázky!YCube: Moderátorská esa Linda a Lukáš odpovídali na otázky!YCube: Moderátorská esa Linda a Lukáš odpovídali na otázky!YCube: Moderátorská esa Linda a Lukáš odpovídali na otázky!YCube: Moderátorská esa Linda a Lukáš odpovídali na otázky!YCube: Moderátorská esa Linda a Lukáš odpovídali na otázky!YCube: Moderátorská esa Linda a Lukáš odpovídali na otázky!YCube: Moderátorská esa Linda a Lukáš odpovídali na otázky!YCube: Moderátorská esa Linda a Lukáš odpovídali na otázky!YCube: Moderátorská esa Linda a Lukáš odpovídali na otázky!YCube: Moderátorská esa Linda a Lukáš odpovídali na otázky!