Značení kol syntetickou DNA

22. září 201611:09Autor Slezáková Berenika

Značení kol syntetickou DNA

Dalších dvou nových termínů mohou využít zájemci o značení kol syntetickou DNA, které provádějí strážníci Městské policie Vsetín. V případě odcizení takto označeného kola jej bude při kontrole snazší identifikovat a zkontaktovat tak jeho majitele.


„Pro zájemce o značení kol speciální směsí jsme od srpna do konce září vypsali jedenáct termínů, kdy jsme v rámci jednotlivých termínů označili až dvacet kol denně. Vzhledem k tomu, že se však někteří občané nedostavili, vypsali jsme ještě dva dodatečné říjnové termíny," vysvětluje ředitel vsetínských strážníků Patrik Pecina. 


Na samotné značení je důležité na služebnu přivézt čisté jízdní kolo, doklad totožnosti a doklad o koupi kola, ať už se jedná o paragon, fakturu nebo kupní smlouvu.


Nově vypsané termíny jsou - pondělí 3. října a středa 5. října. Samotné značení probíhá v době od 8 do 18 hodin a každý den se označí 20 kol. Pro zarezervování konkrétního času a termínu mohou zájemci využít telefonní číslo 571 491 214.


Díky projektu Ministerstva vnitra ČR, ve kterém byli vsetínští strážníci úspěšní, mohli za dotaci ve výši téměř 60 tisíc korun pořídit sady k forenznímu označení kol, ale také čtečky či infra baterky, jež umožní jízdní kola identifikovat. Po samotném označení kola speciální směsí je jeho majitel registrován do databáze Městské policie Vsetín a současně do registru REFIZ pracujícího na národní úrovni.

 

Autorkou tiskové zprávy je: Mgr. Adéla Kousalová, tisková mluvčí, tel.: 606 36 96 86

Sdílet článek YCube: Značení kol syntetickou DNAYCube: Značení kol syntetickou DNAYCube: Značení kol syntetickou DNAYCube: Značení kol syntetickou DNAYCube: Značení kol syntetickou DNAYCube: Značení kol syntetickou DNAYCube: Značení kol syntetickou DNAYCube: Značení kol syntetickou DNAYCube: Značení kol syntetickou DNAYCube: Značení kol syntetickou DNAYCube: Značení kol syntetickou DNAYCube: Značení kol syntetickou DNAYCube: Značení kol syntetickou DNAYCube: Značení kol syntetickou DNAYCube: Značení kol syntetickou DNAYCube: Značení kol syntetickou DNA