Blíží se rychle, připravme se! MATURITA 2017

11. prosinec 201615:12Autor Michaela Kolešová

Blíží se rychle, připravme se! MATURITA 2017

Taky se vám zdá, že čas na střední škole utíká rychleji, než je zdrávo? Přijde vám, že ručičky na ciferníku utíkají stále rychleji? Je to tak, a budou ještě zrychlovat!


Přijde mi, že můj první den na této škole dal ručičkám na hodinkám rychlost Usaina Bolta a že běží čím dál rychleji. Když jsem 9.12.2016 stála na pódiu v kulturním domě v šatech a maturantskou šerpou, tak mi hlavou proběhla myšlenka: "Jak to sakra mohlo tak rychle utéct? Vždyť nedávno jsem na tuhle školu nastupovala jako zmatená prvačka a teď jsem ve čtvrťáku, na mém plese a třídní mi právě přes rameno dal maturantskou šerpu."


V prvním ročníku se to vše zdálo, jako by se hodinky zpomalili a všechno se vleklo, ale opak je pravdou. Octnete se ve čtvrťáku a ani nevíte jak. Najednou je z toho zmateného prváčka velký čtvrťák, který slyší každý den alespoň deset zmínek o maturitní zkoušce a snaží se vypracovávat maturitní otázky. 

Hodinky jsou podle hodináře přesné, ale i tak jdou rychleji, než předtím. Všechno je rychlejší. Učitelé diktují rychleji, musíte pracovat rychleji, musíte se rychleji učit, jelikož je více hodin ve škole a méně času na učení. 

A jak proti sprintujícím ručičkám v hodinkách bojovat? Asi je jen jeden způsob a to je začít se na MATURITU připravovat co nejdříve, číst povinnou četbu s předstihem a ukázat pánovi času, že máte navrch a že boj s vámi nemá šanci vyhrát, protože budete připraveni právě na čas. 

Tímto bych chtěla povzbudit všechny letošní maturanty a i ty, které to všechno teprve čeká. 
SPOLEČNĚ TO ZVLÁDNEME!!

Sdílet článek YCube: Blíží se rychle, připravme se! MATURITA 2017YCube: Blíží se rychle, připravme se! MATURITA 2017YCube: Blíží se rychle, připravme se! MATURITA 2017YCube: Blíží se rychle, připravme se! MATURITA 2017YCube: Blíží se rychle, připravme se! MATURITA 2017YCube: Blíží se rychle, připravme se! MATURITA 2017YCube: Blíží se rychle, připravme se! MATURITA 2017YCube: Blíží se rychle, připravme se! MATURITA 2017YCube: Blíží se rychle, připravme se! MATURITA 2017YCube: Blíží se rychle, připravme se! MATURITA 2017YCube: Blíží se rychle, připravme se! MATURITA 2017YCube: Blíží se rychle, připravme se! MATURITA 2017YCube: Blíží se rychle, připravme se! MATURITA 2017YCube: Blíží se rychle, připravme se! MATURITA 2017YCube: Blíží se rychle, připravme se! MATURITA 2017YCube: Blíží se rychle, připravme se! MATURITA 2017