Po cestě do Opavy jsme potkali i ,,koničky".

15. prosinec 201612:12Autor Jordanová Lucie

Po cestě do Opavy jsme potkali i ,,koničky

Letošní rok jsme my, žurnalisti třetích ročníků, měli jako první pod vedením pana učitele Čady možnost jet na Slezskou univerzitu do Opavy, kde také učí náš pan učitel Jakub Chrobák, který učí i na zdejší univerzitě!


Výlet proběhl v úterý 13. 12. 2016. V 7:24 minut jsme odjeli osobním vlakem ze Vsetína do Hranic, kde jsme následně přesedali do rychlíku směr Ostrava – Svinov a poté opět osobním vlakem dále do naší cílové stanice Opavy, do které jsme přijeli okolo půl 10.


Po výstupu z vlaku, jsme se vydali na univerzitu, i když vlastně nikdo nevěděl kudy. Podle navigace pana Čady jsme měli jít jinudy, než jsme nakonec šli, ale dorazili jsme do cíle bez problémů. V budově univerzity na nás už čekal pan Chrobák, který nás zavedl do jedné malinké třídy, kde probíhala hodina (asi něco s literaturou). Po té nás čekala už paní Irena Kocí, která nám přiblížila scénáristiku, pročetla si i naše minutové scénáře a pustila nám zvláštní krátký film, ze kterého máme všichni do teď smíšené pocity.


Po dlouhé, ale zábavné hodině jsme konečně měli volno na oběd. Naše žaludky už křičely. Vydali jsme se tedy do spárů města Opavy. Prošli jsme si náměstí, různé malé uličky a hledali jsme směnárnu, aby se mohla najíst i naše slovenská kolegyně Laura. Bohužel, její bankovku nechtěli nikde vzít, kvůli natrženému rohu. Ale najedli jsme se i bez rozměnění peněz. Sice nejhnusnějšího kebabu a hranolek vůbec, ale hlad je hlad. Šli zpět do školy, kde jsme asi půl hodiny čekali na naše kantory. Měli nás provézt po škole a ukázat nám jejich techniky, ale přiblížili nám pouze informace o škole, které nás zajímaly.


Čekala nás cesta zpět. Byla to zábavná cesta. S mými spolužáky jsme se třeba dozvěděli o novém zvířecím druhu zvané „koničky", což je spojení krávy s koněm. I přes jednu malou nepříjemnost od českých drah, jsme v klidu a pohodě dojeli zpátky do Vsetína.


Myslím si, že jsme si výlet naprosto užili a dobrou náladu nám nezkazil ani veliký mráz.

Sdílet článek YCube: Po cestě do Opavy jsme potkali i ,,koničkyYCube: Po cestě do Opavy jsme potkali i ,,koničkyYCube: Po cestě do Opavy jsme potkali i ,,koničkyYCube: Po cestě do Opavy jsme potkali i ,,koničkyYCube: Po cestě do Opavy jsme potkali i ,,koničkyYCube: Po cestě do Opavy jsme potkali i ,,koničkyYCube: Po cestě do Opavy jsme potkali i ,,koničkyYCube: Po cestě do Opavy jsme potkali i ,,koničkyYCube: Po cestě do Opavy jsme potkali i ,,koničkyYCube: Po cestě do Opavy jsme potkali i ,,koničkyYCube: Po cestě do Opavy jsme potkali i ,,koničkyYCube: Po cestě do Opavy jsme potkali i ,,koničkyYCube: Po cestě do Opavy jsme potkali i ,,koničkyYCube: Po cestě do Opavy jsme potkali i ,,koničkyYCube: Po cestě do Opavy jsme potkali i ,,koničkyYCube: Po cestě do Opavy jsme potkali i ,,koničky