Vzpomínková na Švýcarsko

06. prosinec 201610:12Autor Tereza Ledvinková

Vzpomínková na Švýcarsko

Rok se s dalším rokem chytil za ruku a utekl rychlostí blesku. Zrovinka nedávno mi na facebooku vyběhla fotka, která mě upozorňovala na to, že jsem se přesně před rokem vyfotila na vrcholku ledovce. Jediné, na co jsem se zmohla bylo:


   Znáte ten pocit, když narazíte zcela náhodně na nějakou fotku, při které se vám vybaví všechny vzpomínky a skvělé zážitky a vy potom musíte projet celé album těchto fotek? Totéž se stalo i mě.


   Je to přesně rok, kdy jsme byli na cestách po švýcarských krásách a objevovali svět z trochu jiné perspektivy. Přitom vše začalo už jedním emailem, tuším od pana Ondry, zda nechceme na týden procestovat Švýcarsko a to jenom za 2 000 Kč díky Evropské unii. Zdálo se mi to jako vtip. 
"Za 2 tisíce objet celou zemi?" (smích)
Ne, nebyl to vtip a já se ihned přihlásila (dokonce musím podotknout, že mezi prvními).

   Cesta do Švýcarska ve mě vyvolala mnoho skvělých pocitů, díky přátelům, se kterýma jsem jela, nebo díky místům, které jsem mohla vidět, zároveň ve mě vzbudila spoustu netrpělivosti a vulgarismů, jelikož stále přejíždět autobusem a strávit x hodin v poloze, která vám je naprosto nepohodlná, vás jednoduše nemůže nechat příjemnými.

   První zastávkou byl zámek Neuschwanstein - věděli jste, že věžičkami tohoto zámku se nechat inspirovat Walt Disney pro své typické logo zámku pohádek?

   Začalo se stmívat a my jsme přejeli k rýnským vodopádům, kde jsme stihli nádherný západ slunce i s červánky - věděli jste, že Rheinfall v Schaffhausenu je největší vodopád Evropy?

   Hned další den jsme s holkami letěly do obchoďáku na pořádné nákupy zásob jídla - věděli jste, že Švýcaři byli první, kdo vymysleli sýr v krabičce?

   Jak už jsem řekla - sýrové fondy a víno jsou tam skoro posvátné, a co jiného, než to ochutnat na vlastní kůži v pravé švýcarské restauraci - věděli jste, že spropitné bylo v hotelích a restauracích zrušeno? Je totiž zahrnuto už v ceně.

   Ve Švýcarsku jsem zažila mnoho a rozhodně to všechno nejde popsat, od demonstrace v Ženevě, opakování stále 3 stejných francouzských slov, abychom se domluvili, škole v Luzernu, blbnutí na dětských prolézačkách v Lausanne, vánoční punče v Bernu až po bobování na ledovci v 3000 metrech nad mořem.

   Věděli jste, že to byl pro mě ten nejúžasnější zážitek, který jsem díky Kostce mohla zažít?
   

Sdílet článek YCube: Vzpomínková na ŠvýcarskoYCube: Vzpomínková na ŠvýcarskoYCube: Vzpomínková na ŠvýcarskoYCube: Vzpomínková na ŠvýcarskoYCube: Vzpomínková na ŠvýcarskoYCube: Vzpomínková na ŠvýcarskoYCube: Vzpomínková na ŠvýcarskoYCube: Vzpomínková na ŠvýcarskoYCube: Vzpomínková na ŠvýcarskoYCube: Vzpomínková na ŠvýcarskoYCube: Vzpomínková na ŠvýcarskoYCube: Vzpomínková na ŠvýcarskoYCube: Vzpomínková na ŠvýcarskoYCube: Vzpomínková na ŠvýcarskoYCube: Vzpomínková na ŠvýcarskoYCube: Vzpomínková na Švýcarsko