Dům kultury Vsetín obnovuje tradici komorního cyklu koncertů vážné hudby

19. leden 201711:01Autor Fialová Alžběta

Dům kultury zveřejnil novou hudební sezónu a dá se říct, že je na co se těšit!


Nová kulturní sezóna 2016/2017 ve Vsetíně potěší všechny milovníky komorní hudby. Dům kultury Vsetín po letité odmlce připravuje cyklus tří komorních koncertů vážné hudby, které se uskuteční v Mramorovém sálu Zámku Vsetín, a nabídne tematicky různorodá a atraktivní koncertní vystoupení špičkových domácích interpretů. První koncert se uskuteční již 13. října od 18.30 hodin.

 

Již v únoru tohoto roku byl ve Vsetíně realizován za velkého zájmu veřejnosti koncert přední české operní sopranistky Evy Dřízgové-Jirušové. „Srdečná atmosféra provázela večer nabitý výtečnými výkony operní pěvkyně a klavíristy Michala Bárty. Návštěvnost tohoto recitálu, ohlasy a vyjádřená podpora přítomných nás utvrdily v naší snaze a myšlence, cyklus komorních koncertů obnovit," připomněla Klára Obručová, dramaturgyně cyklu, který nabídne tři koncerty předních českých interpretů.

 

Koncerty se uskuteční vždy ve čtvrtek od 18.30 hodin v Mramorovém sálu Zámku Vsetín, v jehož úvodu se představí žáci ZUŠ Vsetín se svým vystoupením. Během přestávky se budou moci návštěvníci občerstvit a případně na zámku zhlédnout aktuální výstavu Muzea regionu Valašsko.


Pro zájemce o tento žánr jsme připravili zvýhodněné předplatné celého cyklu, které je možno si zakoupit na pokladně kina Vatra do 12. 10. 2016 za 450 Kč. Držitelé předplatného budou mít volný vstup na lednový Novoroční koncert s přípitkem. Nutná je však telefonická rezervace předem. Zvýhodněné vstupné jsme však připravili také pro děti do 10 let, ty mají vstup zdarma, senioři a žáci ZUŠ zaplatí za jednotlivé koncerty 90 Kč," uvedla Obručová.

 

První koncert komorního cyklu, který se uskuteční ve čtvrtek 13. října, bude patřit klarinetovému recitálu předního českého klarinetisty Igora FRANTIŠÁKA za klavírního doprovodu Lukáše MICHLA. V jejich podání se můžete těšit na koncertní provedení skladeb z díla Bohuslava Martinů, Miloslava Ištvana, Roberta Schumanna a Carl Maria von Webera.

 

Igor Františák vystupoval jako sólista s řadou domácích i zahraničních kvartetů, komorních i velkých orchestrů a filharmonií. Je zakládajícím členem Stadlerova klarinetového kvarteta, se kterým koncertuje více než 20 let.

V posledních letech se zabývá také dobovou interpretací na chalumeau, barokní klarinety a klasicistní klarinety. Od roku 2002 je spolupořadatelem a lektorem mezinárodních interpretačních kurzů v Ostravě. V současnosti, vedle aktivní koncertní činnosti, působí jako docent hry na klarinet na Fakultě umění Ostravské univerzity.

 

Předprodej předplatného probíhá na pokladně kina Vatra.

Mgr. Klára Obručová

PR Manager

Sdílet článek YCube: Dům kultury Vsetín obnovuje tradici komorního cyklu koncertů vážné hudbyYCube: Dům kultury Vsetín obnovuje tradici komorního cyklu koncertů vážné hudbyYCube: Dům kultury Vsetín obnovuje tradici komorního cyklu koncertů vážné hudbyYCube: Dům kultury Vsetín obnovuje tradici komorního cyklu koncertů vážné hudbyYCube: Dům kultury Vsetín obnovuje tradici komorního cyklu koncertů vážné hudbyYCube: Dům kultury Vsetín obnovuje tradici komorního cyklu koncertů vážné hudbyYCube: Dům kultury Vsetín obnovuje tradici komorního cyklu koncertů vážné hudbyYCube: Dům kultury Vsetín obnovuje tradici komorního cyklu koncertů vážné hudbyYCube: Dům kultury Vsetín obnovuje tradici komorního cyklu koncertů vážné hudbyYCube: Dům kultury Vsetín obnovuje tradici komorního cyklu koncertů vážné hudbyYCube: Dům kultury Vsetín obnovuje tradici komorního cyklu koncertů vážné hudbyYCube: Dům kultury Vsetín obnovuje tradici komorního cyklu koncertů vážné hudbyYCube: Dům kultury Vsetín obnovuje tradici komorního cyklu koncertů vážné hudbyYCube: Dům kultury Vsetín obnovuje tradici komorního cyklu koncertů vážné hudbyYCube: Dům kultury Vsetín obnovuje tradici komorního cyklu koncertů vážné hudbyYCube: Dům kultury Vsetín obnovuje tradici komorního cyklu koncertů vážné hudby