Tvorba rozhovoru aneb maturitní práce

05. březen 201715:03Autor Karolina Houdková

Tvorba rozhovoru aneb maturitní práce

Jako čtvrťáci máme za úkol natočit rozhovor, kterej se bude pouštět ve školním rádiu a zároveň se objeví v psaný formě i tady na webu. A tak si přečtěte o tom, jaký strasti doprovázejí tvorbu rozhovoru a jak je těžký najít ochotnýho člověka.Tenhle úkol jsme měli zadanej zhruba od října minulýho roku, takže vlastně od začátku čtvrťáku. Upřímně jsem z toho v první chvíli úplně nadšená nebyla. Jsem hroznej nervák a nerada trávím čas s lidmi.


Nicméně jsem hned začala vymýšlet s kým ten rozhovor vlastně udělám. A k mýmu štěstí jsem už v listopadu i měla domluvenýho kamaráda, kterej hraje v kapele. Jenže nám nevycházely termíny, a tak z toho padlo a pro mě ten kolotoč začal znovu. Zadařilo se mi a já se domluvila s jedním youtuberem. Hodně známým, ale zmiňovat ho nebudu právě kvůli následujícím řádkům. Tak jsme se domluvili, že se sejdeme následující týden, jenže on odletěl někam do pryč a od tý doby se mi neozval. Psala jsem mu všude - na fan mail, na pracovní email, facebook, ale nikde se mi nedostalo odpovědi. Během tý doby jsem napsala ještě dalším dvoum lidem, kteří mě kompletně zignorovali a neodepsali. A to pozor, jednomu jsem psala na facebook a ten si to dokonce přečetl, ale k odpovědi se už neměl.


Po tom, co jsem zažila tolik odmítnutí a ignoru, jsem si už myslela, že to nezvládnu. Měla jsem už vymyšlený otázky, profil, všechno a stejně jsem to musela všechno zahodit a začít odznovu, což mi akorát přidalo práci navíc.


A tak jsem se rozhodla napsat Filipovi Vlčkovi (ex Koblížci) z John Wolfhooker, kterej je shodou okolností i můj kamarád. Abych pravdu řekla, tak Filda byl pro mě už od úplnýho začátku první volbou, jenže jsem chtěla zkusit někoho s kým se neznám, abych zjistila, jak to zvládám. Filda souhlasil a já o jarních prázdninách vyrazila do Prahy, kde jsem se s ním měla sejít.


Dobrodružství to bylo, to vám povím. Jela jsem z Florence do jeho školy a kdyby mi nenapsal takovou krásnou dlouhou zprávu s popisem, kudy a kolem čeho mám projít, abych se dostala na zastávku, tak bych tam byla ještě dneska. Do jeho školy jsem dorazila po jedenáctý a bylo to docela o fous, protože Fildovi začínala ve dvanáct hodina zpěvu.


Šli jsme do jedný volný učebny, kde jsme se pohodlně usadili a rozhovor mohl začít. Asi první tři otázky jsem byla hrozně nervózní (což ale stejně slyšet nejde, protože můj hlas zní všude stejně hnusně), ale potom jsem se uvolnila a byla to krásně strávená zhruba půl hodina.


Nicméně tohle setkání a nahrání bylo ještě procházkou růžovým sadem. Teď ten rozhovor musím ještě sestříhat a přepsat! Ačkoliv se mi do toho od samýho začátku moc nechtělo, tak to pro mě byla moc příjemná zkušenost a jsem ráda, že jsem si to mohla zkusit. Ono to totiž přátelé není tak jednoduchý, jak se zdá. 

Sdílet článek YCube: Tvorba rozhovoru aneb maturitní práceYCube: Tvorba rozhovoru aneb maturitní práceYCube: Tvorba rozhovoru aneb maturitní práceYCube: Tvorba rozhovoru aneb maturitní práceYCube: Tvorba rozhovoru aneb maturitní práceYCube: Tvorba rozhovoru aneb maturitní práceYCube: Tvorba rozhovoru aneb maturitní práceYCube: Tvorba rozhovoru aneb maturitní práceYCube: Tvorba rozhovoru aneb maturitní práceYCube: Tvorba rozhovoru aneb maturitní práceYCube: Tvorba rozhovoru aneb maturitní práceYCube: Tvorba rozhovoru aneb maturitní práceYCube: Tvorba rozhovoru aneb maturitní práceYCube: Tvorba rozhovoru aneb maturitní práceYCube: Tvorba rozhovoru aneb maturitní práceYCube: Tvorba rozhovoru aneb maturitní práce