V Praze je blaze!

23. březen 201712:03Autor Jordanová Lucie

V Praze je blaze!

Hlavní město České republiky. Bohatá historie, spousta památek a nejen to! Také je to místo hlavních mediálních institucí a my měli možnost je navštívit.


V pondělí 20. 3. 2017 jsem měla možnost zúčastnit se dalšího nezapomenutelného výletu do Prahy. Byl to zážitek a zároveň zkušenost, která se naskytne jen jednou za život. Odjížděli jsme v pondělí ráno vlakem Vsetín->Praha hl.n. v 6:52. Cesta byla dlouhá a unavující. Přijeli jsme kolem poledne. Odešli jsme se ubytovat do hotelu a čekal nás náročný den. Už teď jsem ale věděla, že máme skvělou partu a i z nudných chvil bude sranda neboli spaß machen. Ten den jsme stihli navštívit českou televizi, kde jsme měli možnost zúčastnit se natáčení Kouzelné školy, kde se mi také splnil dětský sen vidět malého žlutého maňáska Františka! Dozvěděli jsme se zde spoustu zajímavých informací právě o české televizi a jejích programech a také o její historii. Poté jsme se přesunuli do rádia Impuls, kde na nás čekal na pohled velmi milý mladý muž, z kterého se vyklubal pro mě nepříjemný egoistický chlapík. A nebyla jsem v tomhle názoru sama. Utvrdila mě v tomto Laura, která prohlásila: ,,to je taký arogantný blbec, až je mi z něj špatně."  Každopádně dozvěděla jsem se zajímavé věci, samotné rádio bylo skvělé a divím se, že takové lidi se tam dokáží udržet. Večer jsme si dali vážně výbornou a vydatnou večeři také s velmi velkou a přeci lidskou cenou.  


A teď nastala chvíle, kdy jsme se konečně unavení přesunuli na hotel. Lehla jsem na postel úplně vyřízená, ale netrvalo to dlouho a náš noční život začal. Další den ráno jsme si dali vydatnou snídani a šli jsme na metro, které bylo pro někoho jako bludiště z Harryho Pottera a ohnivého poháru. Byla sranda ty zmatence pozorovat. Metrem jsme dojeli téměř do našeho dalšího cíle. Do Českého Rozhlasu. Celou institucí nás provedla velmi příjemná paní, která pochází ze Vsetína a dopracovala se postupem času na vysokou pozici. Rozhlas se mi líbil ze všeho nejvíce, protože paní nás dokázala tak dobře zasvětit do chodu celé budovy perfektním způsobem, ale také nám řekla, co vše se událo, právě v těchto místech.


Po českém rozhlasu jsme měli konečně možnost se naobědvat. Můj žaludek už volal o pomoc. Sedli jsme na metro a přesunuli jsme se na místo, kde se poté nacházela naše další zastávka. Mediální skupina Mafra (IDNES, Očko, Mladá fronta DNES, Lidové noviny). Večer jsme se vydali na kulturní zážitek do Národního divadla na činohru V rytmu swingu buší srdce mé. Divadlo mě velmi bavilo a mé srdce opravdu bušilo v rytmu téhle činohry.


Poslední den ve středu 22. 3. 2017 jsme navštívili další velmi zajímavý objekt a to vydavatelství Ekonomia (Hospodářské noviny). Zde bych chtěla pracovat pouze kvůli vnitřnímu vzhledu budovy, která byla velmi krásná. Nemám totiž k ekonomii až tak dobrý vztah. Po této zkušenosti a dalším skvělém zážitku jsme se přesunuli na Žižkovský vysílač, který z venku nemá podle mého názoru úplně nejlepší vzhled, ale výhled z takové výšky (cca 98 metrů) byl neobyčejný a dokonalý. Stálo to za to.

Celý výlet jsme ukončili čekáním na vlak, které už bylo únavné, ale přežili jsme. Nastoupili jsme unavení do našeho vlaku s pocitem, že každou chvíli usneme, ale naše zdání zklamalo. Ve vlaku jsme ožili a užili jsme si naše poslední společné chvíle nezapomenutelného Ausflugu (výletu).Sdílet článek YCube: V Praze je blaze!YCube: V Praze je blaze!YCube: V Praze je blaze!YCube: V Praze je blaze!YCube: V Praze je blaze!YCube: V Praze je blaze!YCube: V Praze je blaze!YCube: V Praze je blaze!YCube: V Praze je blaze!YCube: V Praze je blaze!YCube: V Praze je blaze!YCube: V Praze je blaze!YCube: V Praze je blaze!YCube: V Praze je blaze!YCube: V Praze je blaze!YCube: V Praze je blaze!