Lidé stadiónů

06. duben 201718:04Autor Lukáš Sedlačík

Lidé stadiónů

Sledovat sportovní klání na vlastní oči má své kouzlo hlavně díky atmosféře okolo vás. Na stadionech se pohybuje hned několik typů lidí. Pokusil jsem se tak zachytit, jak to na začátku 21. století v této společnosti vypadá.


Fanoušci to moc dobře znají. Na fotbalových či hokejových stadionech se objevuje pravidelně hned několik typů fanoušků. Můžeme si je rozdělit do několika skupin: přihlížející, staří pardi, fanoušci sportu, všeumělové, členové fanklubu, chuligáni a dívky hledající partnera. 

"Přihlížející," to jsou nejčastěji lidé, kteří danému sportu moc nerozumí, ale chtějí nějak zabít čas. Často se sem řadí také rodiče, které přesvědčí potomci, aby s nimi na zápas zašli. Jen sedí nebo stojí a jsou ne-úplně chápavými pozorovateli toho, co se před jejich zraky odehrává. Takzvaní "staří pardi" jsou lidé většinou důchodového věků, kteří chodí na svá místa stadionu povětšinou už několik desítek let. Ve všem mají přehled. Jen mi někdy přijdou vůči svému klubu přehnaně kritičtí. Ale kritika je potřeba, to je stará známá věc. "Fanoušci sportu" jdou na utkání ze zvědavosti, a protože mají daný sport rádi. Dokáží potleskem ocenit pěknou akci a tomu, co se před nimi odehrává, rozumí. Další skupinku tvoří "všeumělové." To jsou povětšinou lidé nižšího IQ, kteří se svými většinou naprosto hloupými argumenty snaží dostat ze sebe bůh ví z čeho plynoucí hněv. Atmosféře na stadionu to vůbec nepřidává, neboť svými ostrými slovy občas strhnou také několik členů skupiny "přihlížejících," kteří moc neví o co vlastně jde a jsou tak snadno ovlivnitelní. Pak jsou tu "členové fanklubů." To jsou nadšenci, kteří si dokáží 2x týdně kvůli svému klubu vykřičet hlasivky. Svému týmu pomáhají daleko víc, než kterákoliv z ostatních skupin. Jsou, jak se říká na hokeji, šestým hráčem týmu. Patří jim respekt a potlesk. Dalšími jsou "chuligáni," kteří svým chováním nejsou vůbec ničemu prospěšní. Jsou to lidé, díky kterým na stadionech vznikají pouze zbytečné potyčky a problémy. Primitivy, kvůli kterým se musí různé zápasy dokonce přerušovat v průběhu, nemůže nikdo normální chápat. Samotní hráči na ně musí být ohromně naštvaní. Ale je samozřejmě potřeba poděkovat takovým jedincům z Chorvatska, že díky jejich "řádění" na konci zápasu s naší reprezentací na Euru 2016, jsme odcházeli ze zápasu alespoň s bodem a neudělali jsme ve Francii úplnou ostudu. Poslední v řadě jsou "dívky hledající partnera." Je spousta teenagerek, které na stadion zajdou jenom aby se dostaly do společnosti. Zápas mnohdy vůbec nesledují a zaplatí si jen za to, aby tam mohly fyzicky být. Případně se ukázat v novém oděvu. Ty dívky s největším sebevědomím samozřejmě pokukují také po hráčích na hřišti.
V tomto textu jsem vycházel z vlastních poznatků a úsudků. Samozřejmě nezmínil jsem lidi jako jsou skauti, zranění hráči, či zaměstnanci stadionu. V článku se musí najít 99% lidí, kteří chodí na sportovní klání v naší krásné republice. 

Sdílet článek YCube: Lidé stadiónůYCube: Lidé stadiónůYCube: Lidé stadiónůYCube: Lidé stadiónůYCube: Lidé stadiónůYCube: Lidé stadiónůYCube: Lidé stadiónůYCube: Lidé stadiónůYCube: Lidé stadiónůYCube: Lidé stadiónůYCube: Lidé stadiónůYCube: Lidé stadiónůYCube: Lidé stadiónůYCube: Lidé stadiónůYCube: Lidé stadiónůYCube: Lidé stadiónů