Skandály zmítaný trenér Růžička do vězení nemusí. Zaplatil peněžitý trest

19. květen 201712:05Autor Jiří Pala

Energický kouč, nervózně přešlapující u střídačky, žvýkající jednu žvýkačku za druhou. Asi tento obrázek se vybaví většině z nás, když se řekne jméno Vladimíra Růžičky. Současný kouč Chomutova je však v současné době znám korupčními skandály, které vyplavaly z minulosti.


                Trenér Vladimír Růžička v letech 2012 a 2013 inkasoval od podnikatele Palaščáka dvakrát dotaci ve výši čtvrt milionu korun. Dohromady tedy částka činila půl milionu. Peníze byly určeny pro klub, ty si však, v tehdejší době slávistický trenér, nechal pro sebe. Na korupční skandál se nyní přišlo a Růžička musel před soud. Do vězení, které mu hrozilo, však nakonec nemusí. Má pouze od soudu povinnost zaplatit peněžitou částku ve výši čtyři sta tisíc korun. Jelikož se pan Růžička Radiožurnálu odmítl vyjádřit, bližší informace k dispozici nejsou.

                Korupci vnímám jako černou kaňku špiňící sportovní prostředí. Ve sportu by se vyskytovat neměla. I když v případu Růžičky se nejedná o skandál, který by ovlivňoval výsledky zápasů, není tento skandál jeho jediným. Již v minulosti měl pobírat peněžité dary od rodičů slávistických žáků.

                Mrzí mě, že jméno tak úspěšného a známého českého trenéra, v minulosti výborného útočníka, je skloňováno v souvislosti s korupcí. Růžičku může hřát alespoň fakt, že se v nejbližších letech nebude muset bát v koupelně zvednout mýdlo a do vězení nenastoupí. V současné době Růžička působí na lavičce Chomutova, s kterým tento rok skončil v semifinále.   

Sdílet článek YCube: Skandály zmítaný trenér Růžička do vězení nemusí. Zaplatil peněžitý trestYCube: Skandály zmítaný trenér Růžička do vězení nemusí. Zaplatil peněžitý trestYCube: Skandály zmítaný trenér Růžička do vězení nemusí. Zaplatil peněžitý trestYCube: Skandály zmítaný trenér Růžička do vězení nemusí. Zaplatil peněžitý trestYCube: Skandály zmítaný trenér Růžička do vězení nemusí. Zaplatil peněžitý trestYCube: Skandály zmítaný trenér Růžička do vězení nemusí. Zaplatil peněžitý trestYCube: Skandály zmítaný trenér Růžička do vězení nemusí. Zaplatil peněžitý trestYCube: Skandály zmítaný trenér Růžička do vězení nemusí. Zaplatil peněžitý trestYCube: Skandály zmítaný trenér Růžička do vězení nemusí. Zaplatil peněžitý trestYCube: Skandály zmítaný trenér Růžička do vězení nemusí. Zaplatil peněžitý trestYCube: Skandály zmítaný trenér Růžička do vězení nemusí. Zaplatil peněžitý trestYCube: Skandály zmítaný trenér Růžička do vězení nemusí. Zaplatil peněžitý trestYCube: Skandály zmítaný trenér Růžička do vězení nemusí. Zaplatil peněžitý trestYCube: Skandály zmítaný trenér Růžička do vězení nemusí. Zaplatil peněžitý trestYCube: Skandály zmítaný trenér Růžička do vězení nemusí. Zaplatil peněžitý trestYCube: Skandály zmítaný trenér Růžička do vězení nemusí. Zaplatil peněžitý trest