Skupina GOOD WORK přinesla do našeho studia paprsky!

21. květen 201715:05Autor Aneta Kwaczková

Skupina GOOD WORK přinesla do našeho studia paprsky!

Ve čtvrtek 23. února naše studentské Kostka rádio navštívila otevřená skupina GOOD WORK. Prozradili proč se přejmenovali, vysvětlili nám pojem otevřené skupiny a taky na sebe práskli pikantnosti ze soukromí.


Můžete nám přiblížit začátky vaší skupiny?

Skupina funguje od roku 1996, díky svatbě naší kamarádky. Chtěla abychom jí tam zahráli. Hodně jsme trénovali a pak, když bylo po všem, bylo nám líto, že to skončilo. Řekli jsme si, že by bylo fajn skupinu zachovat a oficiálně ji představit lidem. Naším zakladatelem je Jiří Jakubík. 

Od začátku vašeho působení jste se jmenovali Paprsky, proč jste se tedy přejmenovali?
Ve spoustě lidí náš první název evokoval skupinu malých dětí z mateřské školy. Dlouho jsme chtěli název změnit, ale nemohli jsme na nic přijít. Nakonec jsme se shodli na přezdívce Good Work. Je anglická, tudíž může oslovit i lidi v zahraničí a taky obsahuje přesmyčku. V překladu název znamená dobrá práce, když se vynechá jedno O, bude překlad znamenat boží dílo.

Pro někoho jsme stejně pořád Paprsky... 

Co vlastně znamená pojem otevřená skupina"?
Tento pojem znamená jediné, nabíráme pořád nové členy. I když je nás téměř třicet, stále hledáme další přírůstky do naší veliké rodiny.

O čem ve vašich písních zpíváte?
O životě jako takovém. Objevují se tam témata různorodá, prostě ze života. Chceme mít ale písničky pozitivní, tudíž se necháváme při psaní textů inspirovat jen hezkými životními zkušenostmi. 

Jak se točil nejnovější klip Be Good Be In?
Klip se připravoval asi půl roku, natáčení však trvalo 2 dny. Bylo třeba zajistit spoustu lidí, vizážisty, stylisty, kadeřníky, kameramany, zvukaře a především komparzisty. Kdo videoklip viděl, tak ví, že jsme se zde hlásili do talentové soutěže a v záběru bylo spousta dalších skupin. My s přáteli jsme ztvárňovali rockovou skupinu, tudíž jsme byli k nepoznání. Měli jsme rockové účesy, make-up i oblečení, a nikdo nevěřil, že patříme ke skupině Good Work.

Mého kolegu Davida to stálo i vlasy...

Máte svůj dress code, a mě by zajímalo, proč je to zrovna žlutá barva?
Jako první chtěla Kiki růžovou barvu, ale předem bylo jasné, že jí to neprojde. Další návrh byla právě žlutá, na které jsme se všichni shodli, jelikož symbolizovala sluneční paprsky. 

Co považujete za svůj dosavadní největší úspěch?
To, že jsme se kvůli žádné hádce ještě nerozdělili, a taky to, že se pořád posouváme výš a výš.

Kde nejčastěji vystupujete?
Velice často vystupujeme v kostelích ale nebráníme se vystoupením na jakékoliv kulturní akci, svatbě, či oslavě.

Prozradíte nám na závěr nějakou vtipnou historku nebo pikantnost z vašeho působení?
No jasně! Máme velkou spotřebu Gutalaxu!Když nás čeká velké vystoupení, jsme všichni nervózní a jak to tak většinou bývá, s nervozitou jsou spojeny zažívací potíže. Aby toho nebylo málo, většinou máme k dispozici jeden, maximálně dva záchody, takže si dokážete představit, že Gutalax a silný parfém jsou v tuhle chvíli našimi nejlepšími přáteli. (smích)

Zdravá tréma by měla být vždycky...

Lze vás najít na sociálních sítích?
Samozřejmě, máme svůj web: www.goodwork.cz, Youtube kanál: www.youtube.com/watch?v=GUwWfEfkX6s a najdete nás i na Instagramu a Facebooku pod názvem Good Work. 

Sdílet článek YCube: Skupina GOOD WORK přinesla do našeho studia paprsky!YCube: Skupina GOOD WORK přinesla do našeho studia paprsky!YCube: Skupina GOOD WORK přinesla do našeho studia paprsky!YCube: Skupina GOOD WORK přinesla do našeho studia paprsky!YCube: Skupina GOOD WORK přinesla do našeho studia paprsky!YCube: Skupina GOOD WORK přinesla do našeho studia paprsky!YCube: Skupina GOOD WORK přinesla do našeho studia paprsky!YCube: Skupina GOOD WORK přinesla do našeho studia paprsky!YCube: Skupina GOOD WORK přinesla do našeho studia paprsky!YCube: Skupina GOOD WORK přinesla do našeho studia paprsky!YCube: Skupina GOOD WORK přinesla do našeho studia paprsky!YCube: Skupina GOOD WORK přinesla do našeho studia paprsky!YCube: Skupina GOOD WORK přinesla do našeho studia paprsky!YCube: Skupina GOOD WORK přinesla do našeho studia paprsky!YCube: Skupina GOOD WORK přinesla do našeho studia paprsky!YCube: Skupina GOOD WORK přinesla do našeho studia paprsky!