Šunty sem, šunty tam...

06. červen 201720:06Autor Tchýrová Valerie

Šunty sem, šunty tam...

Každý to známe, vietnamské tržnice, čínská kvalita. A tak si prosím přečtěte příběh ze života jedné smutné a chudé studentky.


Český trh už není to, co býval. Snad na všem už najdete pouze „Made in China", „Made in Indonesia", „Made in jiná díra světa". Samozřejmě, je to levnější a Češi jsou svým škudlením proslule známí. Vždyť přece, když ty ftaláty nevidím, tak tam nejsou! Ježiši, kdo to vůbec dneska řeší. Proč bys kupovala hrníček vyrobený v Česku, když přímo támhleti rejžožrouti vedle ho mají za 20 korun. No…Tak jsem na takovou radu dala.
U mé oblíbené menšiny jsem si koupila opravdu krásný, keramický hrníček s kočičkami, které na mě doslova mňaučely, ať si je vezmu domů. Podlehla jsem. Těch 15 korun mi přece peněženku nezruinuje. I když, v životě chudého studenta by se i o tomto dalo polemizovat. Koupila jsem si nádherný hrníček a celá šťastná s ním ťapkala domů.Sotva jsem došla domů, vytáhnu hrníček na stůl, a co nevidím…Hrníčku upadlo ucho. Naprosto čistý řez. Sakra, k čemu mi bude hrníček bez ucha? Rozhodla jsem se, že tomuto šuntu obětuji další půlhodinu svého cenného času a půjdu ho vyměnit za nový. Ačkoliv mě v obchodě několikrát nazvali ničitelem, obvinili mě, že jsem to udělala sama a kdo ví, co ještě, přesto mi to vyměnili za nový. Zostuzena, ale spokojená jsem se vrátila domů. První myšlenka byla, že si udělám čaj a půjdu si číst. 
Tak se také stalo. Udělala jsem si ovocný čaj do mého krásného, kočičkového hrníčku, postavila ho na stoleček vedle křesla a počala číst. Naráz zachytím vedle mé ruky periferním viděním pomalý pohyb. Lehce vyděšená se otáčím.  Z mého nového hrníčku se loupou kočičky!! No to snad není možné. Já už tam znovu nejdu! Ještě mi řeknou, že jsem si hrníček sama obrousila nebo co!A co tedy mám? Mám zářivě žlutý, místy ošoupaný hrníček (bez kočiček), ze kterého mám strach pít, abych si nelokla těch výborných šupinek plných toxinů. Děkuji pěkně.

Sdílet článek YCube: Šunty sem, šunty tam...YCube: Šunty sem, šunty tam...YCube: Šunty sem, šunty tam...YCube: Šunty sem, šunty tam...YCube: Šunty sem, šunty tam...YCube: Šunty sem, šunty tam...YCube: Šunty sem, šunty tam...YCube: Šunty sem, šunty tam...YCube: Šunty sem, šunty tam...YCube: Šunty sem, šunty tam...YCube: Šunty sem, šunty tam...YCube: Šunty sem, šunty tam...YCube: Šunty sem, šunty tam...YCube: Šunty sem, šunty tam...YCube: Šunty sem, šunty tam...YCube: Šunty sem, šunty tam...