Kolotoč čepovaného piva

14. červen 201719:06Autor Večerková Helena

Kolotoč čepovaného piva

Zažil to snad každý z nás. Je to problém novodobých hospod a novodobých hospodských. Vtipně a jednoduše, čas od času je potřeba zasmát se svému neštěstí. I když si ho působíme sami.


Známe to všichni, po práci si každý rád skočí na jedno točené, vychlazené se správným poměrem pěny v aerodynamicky vyvážené sklenici. O tom nemá cenu diskutovat, takový kozel jedenáctka umí vylepšit den. Ale o čem diskutovat můžeme je to, kolik piv je vlastně to „jedno"? Ono vlastně ani není tak těžké přijít do hospody a dát si opravdu, opravdu jedno pivo. Ale jakmile se svalíte na židli, položíte před sebe podtácek, zapálíte cigaretu a hvízdnete na hospodského (nebo hospodskou, ať to máme gendrově vyvážené) tak se utvoří takzvaný kolotoč čepovaného piva. Situace je taková, že už dopíjíte a najednou před vámi přistane další půllitr. Tak fajn, řeknete si, nebudu frfat a dám si druhé, vždyť to ničemu neublíží. A kolotoč se opakuje a opakuje, až jsou najednou čtyři hodiny v noci, vy nemáte cigarety ani odvoz domů, poslední bus jel před pěti hodinami a vy zaspáváte v sedě na záchodě. A víte, co bude čekat na baru? Další pivo.

Právě proto si myslím, že za A) hospody by měli zařídit pro oběti kolotoče čepovaného piva odvoz v ceně a za B) tento úkaz by se měl zařadit někde mezi Bermudský trojúhelník a oblast 51. A proto by se na mě vlastně nikdo neměl zlobit, že jsem se dovalila domů v pět ráno. Protože za to nemůžu já, ale nějaká vyšší moc, která stvořila tento začarovaný kolotoč.

Sdílet článek YCube: Kolotoč čepovaného pivaYCube: Kolotoč čepovaného pivaYCube: Kolotoč čepovaného pivaYCube: Kolotoč čepovaného pivaYCube: Kolotoč čepovaného pivaYCube: Kolotoč čepovaného pivaYCube: Kolotoč čepovaného pivaYCube: Kolotoč čepovaného pivaYCube: Kolotoč čepovaného pivaYCube: Kolotoč čepovaného pivaYCube: Kolotoč čepovaného pivaYCube: Kolotoč čepovaného pivaYCube: Kolotoč čepovaného pivaYCube: Kolotoč čepovaného pivaYCube: Kolotoč čepovaného pivaYCube: Kolotoč čepovaného piva