Jak jsem připravila Kostku o studenta

30. listopad 201712:11Autor Židková Simona

Jak jsem připravila Kostku o studenta

V životě jsem už nadělala mnoho chyb. Některé byly malé, jako když jsem pohladila toulavou kočku a ona se ode mě odmítala hnout. A chyby velké – špatně se rozhodnout, někoho zranit a dělat šatnářku na Halloweenu.


Definice šatnáře zní takto: Šatnář nebo častěji žena – šatnářka je osoba, která přijímá od návštěvníků v divadlechkinech a dalších obdobných zařízeních jejich svrchní oděv do úschovy v šatně a při odchodu jim jej opět vydává. Tato profese nevyžaduje žádné specifické vzdělání a často ji vykonávají důchodci. 


Když můžou důchodci, proč ne já? Říkala jsem si, když jsem tuhle pozici přijímala. Tak nevím. Buďto jsou všude jinde lidé chápavější, anebo jsou šatnáři sakra drsní týpci. 

A přitom to mělo být tak jednoduché.  


  1. 1. Přečíst příchozí email od vedení, v němž bude uvedena poloha šatny. 

  2. 2. Nechat studenty v klidu přezout a nasměrovat je do tělocvičny, kde se celá akce konala. 


Dva body, u kterých si říkáte, že tam se snad nic nedá udělat špatně. OMYL. Když to vezmeme od začátku, žádný mail studentům nedorazil. Se spolužačkou jsme zjistily, že mail byl sice odeslán, bohužel ale jen učitelům a vychovatelům na domově mládeže. Tudíž lidem, kterým je to tak říkajíc na dvě věci. 


Takže co teď? Pět set studentů mělo dorazit do tělocvičny přezuto a ani jeden z nich nevěděl, kde je šatna. Rozhlásit elektronicky by nám už nebylo k ničemu, proto jsme vsadily na starou školu. Lítaly jsme po budově jako dva blázni a řvaly na všechny strany co a jak.  


Když jsme si vyřvaly hlasivky, tak s přesvědčením, že máme vyhráno, jsme se odebraly i s ručně malovaným nápisem ŠATNA před zvolenou třídu. Jenže světe div se, byli v ní studenti, kteří jaksi ne a ne pochopit, co se tu má odehrát. Přiznám se, nejsem dvakrát trpělivý člověk a už tou dobou mi dost tekly nervy. Když se nám pak konečně podařilo šatnu vyprázdnit, začala se valit vlna studentů.

 

Student střední školy: plně vyvinutý inteligentní jedinec, jež je schopen v určitém množství přijímat informace od okolí. Takže přece nebude žádný problém s přezuvkami, když jsme poslali několik zpráv, kde se VÝSLOVNĚ psalo, vezměte si papuče. Omyl číslo dvě. 


Když se mě asi třicátý člověk zeptal: „My máme mít papuče?" vypěnila jsem. Protože kdyby to alespoň byli prváci, kterým budiž odpuštěna jejich zmatenost. Ale třeťáci a čtvrťáci? No pardon, ale myslela jsem, že ti už by mohli vědět, že do tělocvičny se chodí v přezutí. A tak sem tam tak stála se svými 158 cm a vyřvávala na dvou metrové kluky, kteří mě mohli s klidem zadupat do země, ať si mě nepřejou, jestli se okamžitě nedojdou přezout! Podotýkám, že jsem přežila. 


 Bolelo mě v krku, nozdry jsme měla rozšířené a oči podlité vztekem. Kdyby jste se mě ale zeptali, všechno bylo přirozeně součástí kostýmu. 


Zahlédla jsem nohy v botách a instinktivně vyletěla. Naproti mně stála holčina o něco větší než já a vypadala, že se rozbrečí. Nakonec z ní vypadlo, že je tu dneska první den a vůbec netuší, jak to tady chodí. Samozřejmě jsem se jí hned začala omlouvat, ale k požárnímu schodišti skoro doběhla a od té doby o ní nic nevím. Takže soudím, že se už nevrátila.  


(Tímto se omlouvám vedení za způsobené problémy a veškeré náklady za psychologickou léčbu dané dívky samozřejmě uhradím.) 


Na podlaze před šatnou zůstaly moje hlasivky a možná pár chomáčů vlasů, které jsem si od zoufalství vytrhala, ale nakonec jsme to zvládly.  


V budoucnu ať už budu dělat cokoliv, rozhodně to nebude šatnářka. TO SLIBUJU! 

Sdílet článek YCube: Jak jsem připravila Kostku o studentaYCube: Jak jsem připravila Kostku o studentaYCube: Jak jsem připravila Kostku o studentaYCube: Jak jsem připravila Kostku o studentaYCube: Jak jsem připravila Kostku o studentaYCube: Jak jsem připravila Kostku o studentaYCube: Jak jsem připravila Kostku o studentaYCube: Jak jsem připravila Kostku o studentaYCube: Jak jsem připravila Kostku o studentaYCube: Jak jsem připravila Kostku o studentaYCube: Jak jsem připravila Kostku o studentaYCube: Jak jsem připravila Kostku o studentaYCube: Jak jsem připravila Kostku o studentaYCube: Jak jsem připravila Kostku o studentaYCube: Jak jsem připravila Kostku o studentaYCube: Jak jsem připravila Kostku o studenta