Přes noc čtvrákem aneb včera adapák, zítra maturita?!

25. leden 201809:01Autor Schieferdeckerová Elen

Co si tady budeme, jsou dny kdy ani nestíháme vnímat čas, a z toho jsou tu dny, kdy hodina trvá jako 100 let. Většinou když se bavíme, utíká rychle a když se nudíme nebo se nám děje něco nepříjemného, táhne se co nejpomaleji. No, škoda že to není naopak.


Pamatuji si, když jsem vyjížděla spolu se svými budoucími spolužáky na adapák do Itálie, jako by to bylo včera. Opatrně jsme se všichni poznávali a zvykali si na sebe. A teď si máme zvykat, že budeme bez sebe. Jeli s námi i tehdejší čtvráci a já si říkala „kéž už bych byla taky čtvračkou". Ano, byla jsem hloupá. Znáte ten film, kdy malá holka usne a vzbudí se jako dospělá? Tak nějak podobně se teď cítím. Nikdy jsem si to neuvědomovala, ale čím víc se blíží maturita, tím víc si uvědomuju že času je méně a méně. Loni touhle dobou jsem se uklidňovala, že mám ještě čas, že mě za rok čeká maturiáka pak až maturita, a teď? Maturiák mám za sebou a maturita se na mě šklebí zpoza rohu. Přála bych si na chvíli vrátit čas a znovu si užít to období, kdy jsem nemusela řešit maturitu a věci okolo. Všichni tak moc někam spěcháme, že úplně zapomeneme užívat si daný okamžik/období. 

Na závěr bych ráda poslala dál to, co mi pár dnů zpátky řekla loňská maturantka: „Užívej si to dokud můžeš, uteče to strašně rychle." I když si teď říkáte, že máte ještě rok/dva/tři čas, za chvíli si budete říkat přesně to, co já dnes.

Sdílet článek YCube: Přes noc čtvrákem aneb včera adapák, zítra maturita?!YCube: Přes noc čtvrákem aneb včera adapák, zítra maturita?!YCube: Přes noc čtvrákem aneb včera adapák, zítra maturita?!YCube: Přes noc čtvrákem aneb včera adapák, zítra maturita?!YCube: Přes noc čtvrákem aneb včera adapák, zítra maturita?!YCube: Přes noc čtvrákem aneb včera adapák, zítra maturita?!YCube: Přes noc čtvrákem aneb včera adapák, zítra maturita?!YCube: Přes noc čtvrákem aneb včera adapák, zítra maturita?!YCube: Přes noc čtvrákem aneb včera adapák, zítra maturita?!YCube: Přes noc čtvrákem aneb včera adapák, zítra maturita?!YCube: Přes noc čtvrákem aneb včera adapák, zítra maturita?!YCube: Přes noc čtvrákem aneb včera adapák, zítra maturita?!YCube: Přes noc čtvrákem aneb včera adapák, zítra maturita?!YCube: Přes noc čtvrákem aneb včera adapák, zítra maturita?!YCube: Přes noc čtvrákem aneb včera adapák, zítra maturita?!YCube: Přes noc čtvrákem aneb včera adapák, zítra maturita?!