Rok se s rokem sešel

25. leden 201818:01Autor Slezáková Berenika

Rok se s rokem sešel

Nějaký ten pátek před rokem se mi v hlavě začal tvořit obraz toho, jaké to bude až já sama budu maturantka. Měla jsem v hlavě snad stovky nápadů na to, jaké bych chtěla mít šaty, účes, nehty, boty a cokoliv, co si představit jde. A jak to tak bývá. Rok se s rokem sešel.


Každý se snad těší na svůj maturitní ples. Někdo více, někdo méně, někdo víceméně. Každopádně všichni si to nějakým způsobem představí.


Pokud jste snílci a představujete si, jak vejdete do sálu v těch na míru ušitých šatech, s dokonalým make-upem a s perfektními vlasy a nezbyde jediné oko, které na vás nepohlédne, vyletí holubice, ozve se nadšení a potlesk, všechna světla dopadnou jen na vaši osobu, ve světe zavládne mír, Leonardo DiCaprio vyhraje dalšího Oscara, a na Facebooku vám napíše kluk, kterého jste potkali 30.února 2011 v Pompejích.


Musím vás zklamat, ale realita je taková, že když už se procpete do sálu přes všechny tyto snílky jen tak někdo se na vás neotočí, a když jo, jde o pouhou shodu náhod. Váš make-up nebude nikdy perfektní, když někam jdete, protože ten může být perfektní jen tehdy, když si ho uděláte a zůstanete doma. Vaše šaty ušité na míru jsou vám buď těsné, nebo vám začnou plandat. Jediné světlo, které dopadne na vaši osobu, je blesk fotografa zrovna v době, když jste si chtěli kýchnout. I kdyby se v sálu nacházela nějaká holubice, tak by chodila po zemi, protože z toho horka by nemohla vůbec vzlétnout. A pokud vám na Facebook napíše nějaký kluk, tak je to pravděpodobně váš bratranec s tím, kde je ten jeho stůl, u kterého má celý večer sedět.  Ale z mého pohledu musím říct, že jsem si maturitní ples maximálně užila. Všechno bylo skvělé. Potkala jsem spoustu lidí, které jsem chtěla i nechtěla potkat, s novými jsem se seznámila. A to považuji za jednu z nejlepších věcí na světě.


Ples byl pro mě nezapomenutelný, neboť jsem ho strávila s těma, na kterých mi nejvíce záleží a tímto jim nesmírně děkuji za to, že udělali nejen ples nezapomenutelným, ale také celé čtyři roky, které jsem strávila po jejich boku a oni po tom mém. A také děkuji jedné osobě, jenž mi celý večer odepisovala z Irska a donutila mě udělat věc, která mě děsila.


Foto: JANČO ATELIER (Renáta Jančo, Filip Jančo)

Jakou známku dáte Maturitnímu plesu 2017-18?

1 VYNIKAJÍCÍ (21%)
2 CHVALITEBNÝ (20%)
3 DOBRÝ (20%)
4 NIC MOC (20%)
Celkem hlasovalo 44347 lidí.
Sdílet článek YCube: Rok se s rokem sešelYCube: Rok se s rokem sešelYCube: Rok se s rokem sešelYCube: Rok se s rokem sešelYCube: Rok se s rokem sešelYCube: Rok se s rokem sešelYCube: Rok se s rokem sešelYCube: Rok se s rokem sešelYCube: Rok se s rokem sešelYCube: Rok se s rokem sešelYCube: Rok se s rokem sešelYCube: Rok se s rokem sešelYCube: Rok se s rokem sešelYCube: Rok se s rokem sešelYCube: Rok se s rokem sešelYCube: Rok se s rokem sešel