Ples z pohledu abstinenta: aneb, přežila jsem?!

07. únor 201819:02Autor Tchýrová Valerie

Ples z pohledu abstinenta: aneb, přežila jsem?!

Jak už to tak u abstinentů bývá, jakákoliv větší akce je smrt. Pro člověka jako jsem já, který se k alkoholu nemůže ani přiblížit, byla vidina plesu naprosto nepředstavitelná. Myšlenky na to, co já vlastně na tom plese budu dělat se mi honily hlavou snad od prvního ročníku. Jenže tehdy byl ples ještě v nedohlednu. Kdo měl vůbec čekat, že se do nějakého čtvrťáku dostanu, že? No, a teď tady sedím a píšu můj prakticky nepopsatelný zážitek.


Jak již vyplývá z úvodu, do čtvrťáku jsem se dostala. A nehledě na zmatky, paniku, úplný meltdown 15 minut před odchodem na ples a další, jsem to zvládla. A teď bych vám o tom ráda povyprávěla. (ale vyprávění to nebude, Čada zadal fejeton) Tak tedy pěkně od začátku... Do plesu zbývá pár hodin a já jsem zatím víc než v pohodě. Vždyť je to ples pro nás, užijeme si ho. Hodina do plesu. Maluju se. Nejde mi to. Všechno je na nic, nikam nejdu. Půl hodiny do plesu. Nezvládám účes, celá rodina do mě hučí, procvičuju proslov, v hlavě velký výstražný nápis PANIKA. Patnáct minut uběhlo, já nemám udělané vlasy, neumím řeč a doléhá na mě, že vlastně se stejně nepobavím, když se moje třída zlije pod obraz a že tam ani být nemusím. A ono to přišlo... Slzičky, pocit na omdlení a pak už si jen pamatuji, že stojím uprostřed pokoje, kolem mě celá rodina a přítel, a já z plných plic ječím. No, co vám budu povídat, je mi líto budoucího manžela, protože jestli jsem takhle vyváděla kvůli středškolského plesu, tak svatba bude opravdová třešnička. Naštěstí se vše stihlo, já se trochu zklidnila a šlo se plesat. Nejvíc mě dojalo, jak jsme všichni krásní. Slečny se proměnily v princezny a tajemná krásná stvoření. Z kluků byli štramáci jak se patří. A paní učitelka třídní tomu nasadila korunu tím, jak úžasně vypadala...Vlastně my jsme k ní byli jen do počtu. Nutno dodat, že všichni byli střízliví!! A i jako laik v oblasti alkoholu si troufám tvrdit, že až na pár výjimek (promiň Miki), byli všichni při vědomí. Takže jsem se bála úplně zbytečně. A tímto bych vám chtěla poděkovat za to, jak krásný večer jsem s vámi mohla zažít. Jsem pyšná na to, jak jsme vše skvěle zvládli. Díky, že k vám můžu patřit.

Jakou známku dáte Maturitnímu plesu 2017-18?

1 VYNIKAJÍCÍ (21%)
2 CHVALITEBNÝ (19%)
3 DOBRÝ (20%)
4 NIC MOC (20%)
Celkem hlasovalo 56450 lidí.
Sdílet článek YCube: Ples z pohledu abstinenta: aneb, přežila jsem?!YCube: Ples z pohledu abstinenta: aneb, přežila jsem?!YCube: Ples z pohledu abstinenta: aneb, přežila jsem?!YCube: Ples z pohledu abstinenta: aneb, přežila jsem?!YCube: Ples z pohledu abstinenta: aneb, přežila jsem?!YCube: Ples z pohledu abstinenta: aneb, přežila jsem?!YCube: Ples z pohledu abstinenta: aneb, přežila jsem?!YCube: Ples z pohledu abstinenta: aneb, přežila jsem?!YCube: Ples z pohledu abstinenta: aneb, přežila jsem?!YCube: Ples z pohledu abstinenta: aneb, přežila jsem?!YCube: Ples z pohledu abstinenta: aneb, přežila jsem?!YCube: Ples z pohledu abstinenta: aneb, přežila jsem?!YCube: Ples z pohledu abstinenta: aneb, přežila jsem?!YCube: Ples z pohledu abstinenta: aneb, přežila jsem?!YCube: Ples z pohledu abstinenta: aneb, přežila jsem?!YCube: Ples z pohledu abstinenta: aneb, přežila jsem?!