Jak jsem se naučila říkat ne

11. únor 201820:02Autor Slezáková Berenika

Jak jsem se naučila říkat ne

Ne Dvoupísmenné slovo, které dokáže změnit celou situaci, náladu, ale hlavně pohled na sebe samého. Ovšem, jak již jsem zmínila toto dvoupísmenné slovo není vždy lehké vyslovit a někdy to není ani lehké napsat. Proč to neříkáme, když to říct chceme, a když víme, že by nám to mohlo přinést víc, než odnést?


Každý z nás se občas dostane do situace, kdy nás z celého našeho srdce láká říct na položenou otázku ne. Vlastně to nemusí být ani otázka. Stačí v nějaké situaci zareagovat úplně jinak, než se od nás očekává. A většina reakcí na zmíněné ne je jiná, než jaká by opravdu být měla.


Lidi jsou neradi odmítnuti. Hlavně tehdy, když něco chtějí, tak moc, že si pro to jsou schopni jít, jak se říká „přes mrtvoly" . Ovšem to, že se jim něco nelíbí hned neznamená, že je to i náš problém, a že bychom měli snad naši odpověď/rozhodnutí změnit.


Někdy říkám ne jen proto, že chci vidět, jak dotyčný/dotyčná zareaguje. Musím se přiznat, že jsem se setkala spíše s rekcí, kterou jsem vidět/slyšet nechtěla. Byla to reakce naprostého nepochopení a neúcty k mé osobě. Jenže takové věci se bohužel dají očekávat. A proč jsme zmínila bohužel? Protože někteří lidi nejsou zvyknutí na odmítnutí. Neustále dostávají odpovědi jako „ano, jo, určitě, to víš, že to pro tebe udělám". A tehdy, když jsem se s takovým člověkem setkala, tak jsem se díky němu naučila říkat ne. Nechápala jsem, proč bych pořád měla dělat, říkat, nebo kývat na něco, co mi bylo nepříjemné, co se mi nechtělo, z čeho bych na konci dne nic neměla, nebo, co by nějakým způsobem urazilo mě jako osobu.


Lidi by měli přestat říkat ano na věci, které nemají rádi, které se jim nelíbí, nebo které nechtějí. Žijeme jen jednou a měli bychom žít, jak nejlépe dokážeme. Bez ohledu na to, co si o nás někdo pomyslí, když jej odmítneme. To, co si myslíme sami o sobě je podle mě daleko důležitější než to, co si o nás myslí někdo jiný.


Btw. fotka samozřejmě jak jinak, než k tématu.

Sdílet článek YCube: Jak jsem se naučila říkat neYCube: Jak jsem se naučila říkat neYCube: Jak jsem se naučila říkat neYCube: Jak jsem se naučila říkat neYCube: Jak jsem se naučila říkat neYCube: Jak jsem se naučila říkat neYCube: Jak jsem se naučila říkat neYCube: Jak jsem se naučila říkat neYCube: Jak jsem se naučila říkat neYCube: Jak jsem se naučila říkat neYCube: Jak jsem se naučila říkat neYCube: Jak jsem se naučila říkat neYCube: Jak jsem se naučila říkat neYCube: Jak jsem se naučila říkat neYCube: Jak jsem se naučila říkat neYCube: Jak jsem se naučila říkat ne