Rozhovor s Michalem Šindlerem

28. únor 201818:02Autor Pavlíčková Laura

Rozhovor s Michalem Šindlerem

Michal Šindler je už několik let zaměstnaný u státní policie České Republiky. Taktéž je to akční sportovec, velký fanda motoristických sportů, adrenalinových sportů, cestovatel, dobrodruh a otec za nedlouho už dokonce dvojitý otec. Michal slouží u státní policie Valašské Meziříčí. Nastoupil 1. 10. 2006 čili kolem dvanácti let pracuje u policejního sboru. Kmenový úřad je ve Valašském Meziříčí a dále je zařazen v KPJ (Krajská pořádková jednotka). Od dětství se chtěl stát příslušníkem policie.


Tak dobrý večer vážení posluchači, od mikrofonu se vám hlásí Laura Pavlíčková a máme tady k absolventským rozhovorům speciální rozhovor s Panem Michalem Šindlerem, který je u policejní hlídky Valašského Meziříčí. Tak Míšo pozdrav naše posluchače.

 

Zdravím vás

 

A co myslíš? Můžeme se pustit hned na první otázku?

 

Pojďme na to!

 

Co nám o sobě tak Míšo řekneš? Kromě toho, že se jmenuješ Michal Šindler?

 

Co by vás zajímalo konkrétně?

 

Tak, jak dlouho už sloužíš u policejního sboru?

 

U policejního sboru sloužím od roku 2006.

 

A co jsi spokojený? Baví tě ta práce?

 

Tak vždycky by to mohlo být lepší, ale líbí se mi ta práce.


BAVÍ MĚ TO!

 

Hodně lidí polemizuje o tom, zdali je tato práce nebezpečná, co si o tom myslíš ty?

 

Já si myslím, že práce u policie se řadí mezi ty nejnebezpečnější profese. Nebezpečí číhá téměř na každém rohu, policista nikdy neví, s kým se baví, s kým má tu čest, pokud mám uvést příklad tak třeba při běžné silniční kontrole policista nikdy neví, jestli zrovna kontroluje občana, který zrovna jede na nákup do Kauflandu anebo zrovna před chvílí přepadl čerpací stanici.

 

Kdyby se mezi našimi posluchači objevil někdo, kdo by měl cíl nebo touhu se dostat k policejnímu sboru jakou radu bys mu dal?

 

ČLOVĚK BY SI MĚL V PRVÉ ŘADĚ UVĚDOMIT, PROČ U TÉ POLICIE CHCE PRACOVAT.


Říka se, že to není práce jako spíše poslání, nedělá se to pro peníze, veřejnost tuto práci taky zrovna moc kladně nevnímá, nejsme miláčci lidu, tak jako třeba hasiči. Člověk co by měl zájem musí být starší 18 let, být bezúhonný, musí projít výběrovým řízením, které se skládá z fyzické zdatnosti, psychotestů a pak jsou tam samozřejmě těžké zdravotní prohlídky.

 

Kromě České Republiky už jsi i někdy sloužil v zahraničí?

 

Začínal jsem na policejní škole v Holešově, kde jsem měl i nějakou tu praxi. Byl jsem v Brně, ve Frísku, v Praze a současně sloužím ve Valašském Meziříčí. Vzhledem k tomu, že jsem zařazený v krajské pořádkové jednotce tak jezdíváme na různé rizikové události v rámci celého kraje. Minulý týden jsme byly v Přerově, kde bylo rizikové utkání v hokeji. Na zahraniční misi jsem nebyl.

 

V SOUČASNÉ DOBĚ MÁM PŘISLÍBENOU MISI V MAKEDNII.

 

Jestli se můžu zeptat najdeš si někdy i čas kdy si skutečně odpočineš?

 

Já nejsem typ člověka, který by uznával ležení na gauči a přitom sledoval televizi, mám mnohem raději takový ten aktivní odpočinek, takže raději se jdu někde projít, popřípadě nějaké sporty a kulturní vyžití.

 

 

Relaxuješ raději sám nebo máš kolem sebe raději nějakou společnost?

 

Samotu nemám rád jsem spíše společenský typ člověka.

 

Co se týče hudby máš nějakého oblíbeného interpreta nebo skupinu hudební?

 

Já nemám vyloženě oblíbeného interpreta. Hudbu poslouchám spíše podle nálady.

 

HODNĚ SE I LÍBÍ NĚMČINA A SPOLEČNĚ S NÍ I SKUPINA RAMMSTEIN.

 

Minulý rok jsem byl na jejich koncertě a byla to pecka!

 

Už víme, že tvým koníčkem jsou motorové sporty jako například rally, už tě někdy napadlo, že bys třeba zkusil jezdit jako navigátor?

 

Napadlo mě to, spíše by mě bavilo vozidlo řídit, než jen někomu říkat kam má jet. Itak to, ale stojí hodně peněz a bylo by to na úkor mé rodiny, přesto rally miluju a chodím na ně docela pravidelně, když se pořádají v našem okolí.

 

JEZDIT RALLY JE MŮJ SEN!

 

Jezdíš na rally jen tady v našem okolí nebo už jsi byl za rally i někde dál?

 

Každá rally má své kouzlo. Jezdívám po celé České Republice naposledy v zahraničí jsme byli s přáteli na rally v San Marinu.

 

Vzhledem k tomu, že jsi u policejního sboru, tak máš na to i ukázkovou výšku, můžeš nám prosím říct kolik měříš?

 

Měřím rovných 190 cm a myslím se, že v dnešní době už to není bůh ví jaká výška.

 

Další moje otázka budeš směřovat k tvému osobnímu životu, jak to s tebou vypadá, jsi zadaný, ženatý, svobodný?

 

Jsem ženatý, mám dvouletého syna a zanedlouho přibude i dcera.

 

To je krásné a kdy vám vychází termín?

 

Termín nám vychází na červen.

 

Tak to je nádhera a co těšíš se?

 

NIC JINÉHO MI NEZBÝVÁ.

 

Myslím, že práce tě v mnoha směrech omezuje, nemáš třeba strach, že jak budeš mít i druhé mimčo tak, že to nebudeš stíhat?

 

Samozřejmě to bude složitější, protože když člověk pracuje na směny tak děti mu moc neumožní toho klidného spánku, po těch sériích nočních směn jsou opravdu ty volné dny takové zabité, že člověk je unavený, bez nálady, ale musíme bojovat.

 

Na závěr bych se tě chtěla zeptat, co bys chtěl vzkázat našim posluchačům?

 

Já bych to zase tak trošku pojal z hlediska pracovní deformace, pokud při řízení vozila uvidíte vozidlo s právem přednosti v jízdě to znamená vozidlo s modrými majáky, nezmatkujte, neskákejte po brzdách hlavně v nepřehledných zatáčkách nebo před kopcem, raději zrychlete a poté poskytněte tomu vozidlu plynulý průjezd, protože nikdy nevíte, kdy vy samy tu pomoc budete potřebovat.

 

Míšo já ti moc děkuju za rozhovor! Za to, že ses tady ukázal u nás v kostka rádiu a snad někdy příště.

 

Dobře, děkuju a mějte se pěkně.

Sdílet článek YCube: Rozhovor s Michalem ŠindleremYCube: Rozhovor s Michalem ŠindleremYCube: Rozhovor s Michalem ŠindleremYCube: Rozhovor s Michalem ŠindleremYCube: Rozhovor s Michalem ŠindleremYCube: Rozhovor s Michalem ŠindleremYCube: Rozhovor s Michalem ŠindleremYCube: Rozhovor s Michalem ŠindleremYCube: Rozhovor s Michalem ŠindleremYCube: Rozhovor s Michalem ŠindleremYCube: Rozhovor s Michalem ŠindleremYCube: Rozhovor s Michalem ŠindleremYCube: Rozhovor s Michalem ŠindleremYCube: Rozhovor s Michalem ŠindleremYCube: Rozhovor s Michalem ŠindleremYCube: Rozhovor s Michalem Šindlerem