Rozhovor s Vratkem Kapušem

11. duben 201814:04Autor Fialová Alžběta

Rozhovor s Vratkem Kapušem

V tomhle rozhovoru nám Vratko Kapuš prozradí, jaké byly začátky Kostka rádia, jak se do rádia vlastně dostal a jaké akce pořádané Kostka rádiem nás ještě čekají.


Jsi studentem Kostky školy, můžeš nám, prosím, prozradit, jaký obor studuješ a jak ses na Kostku dostal?

Studuju podnikání se zaměřením na informatiku, a na školu jsem se dostal díky Oliverovi Krošlákovi, jehož mamka je kamarádkou té mojí a Oliver tu měl předtím i sestru. Jeho mamka dala vědět mé mamce o téhle škole a mně se od začátku líbila, takže jsem měl jasný výběr.


Místo toho, abych se poflakoval po intru, jsem šel raději do rádia.


Jak ses dostal do rádia? Zúčastnil ses nějakého konkurzu?


Konkurz byl vyhlášený v prvním ročníku, ale přišel mi hrozně komplikovaný, tak jsem si řekl, že se na to prachsprostě vykašlu. Jednou jsem kouřil na parkovišti i s kamarádem a pan Čada šel okolo, zeptal se, jestli nechceme dělat něco kreativnějšího, než se poflakovat po intru, a já si řekl, že to zkusím.


Jaký je tvůj post v rádiu?

V rádiu jsem DJ, poslední dobou hlavně moderuju.


Co preferuješ víc?

Všechno má něco do sebe, DJství je někdy větší zábava, ale i moderování je fajn.


Co je podle tebe těžší: moderování nebo DJství?

Myslím si, že moderátor. Pokud se DJ naučí, jak s počítačem, tak potom při dalším vysílání opakuje stále to samé, avšak moderátor si pokaždé musí nachystat něco nového.


Staly se ti při vysílání nějaké komplikace?

Určitě. Několikrát chyby na přechodech, jako moderátor se člověk zasekne a neví, co říct. Nejzajímavější je to, že jsme jednou vysílali a já po hodině vysílání zjistil, že jsem zapomněl zapnout program, přes který to jde na internet. Někdy se mi i stalo, že mi jedna písnička do druhé, nebo že bylo ticho a já zjistil, že mi nic nehraje.


Nejlepší zážitek či vzpomínka z rádia?

Z nejrůznějších akcí, ale co se týče vysílání, tak jich mám hodně moc. Vždycky se tu něco najde, je tu partie pohodových lidí a vždycky se tu něco najde. A co se týče akcí, každá je jiná, osobitá, hodně vzpomínek se týká lidí a organizování.


Lidi by se neměli bát účasti v rádiu. Zjistí, že jsme taky jenom lidi.


Co bys poradil lidem, kteří se o práci v rádiu zajímají, ale nemají kuráž?

Myslím si, že právě ta kuráž je důležitá. Neměli by se toho bát, zjistí, že jsme jen lidi. Myslím si, že jsme partie dobrých lidí, když někdo něco potřebuje, všichni pomůžeme. Je jen potřeba té odvahy.


Chceš se v rádiu věnovat i v budoucnosti?

Chtěl bych, na vysoké škole to však studovat nebudu, ale pokud tam nějaké školní rádio bude, tak rozhodně nebudu proti tomu. Avšak nevím, jestli si dokážu sám sebe představit, že bych měl rádio i jako povolání.


Za vznik Kostka rádia vděčíme hlavně panu Čadovi.


Jak nápad Kostka rádia vlastně vznikl?

Přišel s tím pan Čada, kvůli žurnalistům, aby měli i praktickou zkušenost. A vlastně rádio vzniklo, když já jsem byl v prváku, takže jsme s pomocí tehdejších čtvrťáků pomohli tohle rádio rozjet.


Když posloucháš rádio, jakou stanici nejčastěji posloucháš?

Poslouchám rádio jen v autě, takže většinou Funrádio. A doma poslouchám jen internetové rádio, většinou rockové.


Jaké jsou akce, kterých jste se jako Kostka rádo zúčastnili?

Řekl bych, že studentský happening, kde se zapojují všechny školy. Pak Movember, Halloween, ale to jsou školní. Chodíme i na plesy a koncerty, kde děláme rozhovory se zpěváky a tak.


Zmínil jsi Kostka rádio na grilu, můžeš nám, prosím, říct, co to vlastně je za akci?

Kostka rádio na grilu pořádáme vždycky na konci školního roku, kdy už jsou uzavřené známky a každý se může uvolnit a jakýmsi způsobem se rozloučit se školním rokem. 

Sdílet článek YCube: Rozhovor s Vratkem Kapušem YCube: Rozhovor s Vratkem Kapušem YCube: Rozhovor s Vratkem Kapušem YCube: Rozhovor s Vratkem Kapušem YCube: Rozhovor s Vratkem Kapušem YCube: Rozhovor s Vratkem Kapušem YCube: Rozhovor s Vratkem Kapušem YCube: Rozhovor s Vratkem Kapušem YCube: Rozhovor s Vratkem Kapušem YCube: Rozhovor s Vratkem Kapušem YCube: Rozhovor s Vratkem Kapušem YCube: Rozhovor s Vratkem Kapušem YCube: Rozhovor s Vratkem Kapušem YCube: Rozhovor s Vratkem Kapušem YCube: Rozhovor s Vratkem Kapušem YCube: Rozhovor s Vratkem Kapušem