Téma Na slovíčko s...

Další články tématu Na slovíčko s...:

"Je to radost, udělat něco pro lidi a pro scénu."

08. duben 201509:32

Simon Bugala je patnáctiletý punker a žák základní školy. Narodil se v neupřesněné části Ostravy - Zábřehu, kde dosud přežívá. Patří k jedněm z nejznámějších civilních zástupců československé punk scény z postu posluchače, organizátora akcí a ochutná.. celý článek

"Nerad píšu o lásce, ač mám lásku rád"

23. leden 201519:10

Jan Pokorný alias Pokáč je 24letý hudebník spolupracující s Voxelem (Václavem Lebedou). Voxelovi píše texty, které jsou velice chytlavé a vtipné. Podle Xindla X se jedná o jednoho z nejlepších českých textařů a protože pro mě taky, rozhodla jsem se s.. celý článek

Knihovník Bohdan Volejníček:

Knihovník Bohdan Volejníček:

23. květen 201121:34

Možná ho znáte, možná ne. Pro zasvěcené čtenáře literárního hororu se stal významnou osobností. O koho se jedná? Řeč je o Bohdanovi „Bobokingovi“ Volejníčkovi. Tento ostravský knihovník je expertem v oblasti hororu a také expertem uznávaného spisovat.. celý článek

Kristýna Kožúriková: „Volali ma Slovakien girl.“

Kristýna Kožúriková: „Volali ma Slovakien girl.“

30. březen 201121:47

Nie každý z nás má možnosť ísť študovať do zahraničia, a ešte v takom mladom veku, v akom bola Kristína Kožúriková (15), teraz už žiačka SŠ Kostka. Jej svoje dvere otvorila Woodford Lodge High School. My vám s ňou prinášame rozhovor..... celý článek

Promotér Ondra Dvořáček:

Promotér Ondra Dvořáček:

19. březen 201112:10

Koncem dubna se v Novém Jičíně uskuteční zajímavý hiphopový koncert. Proto jsem si pozval k rozhovoru promotéra Ondřeje Dvořáčka, který zastupuje agenturu, jež akci pořádá. .. celý článek

Starosta malé obce řeší i sousedské spory

Starosta malé obce řeší i sousedské spory

29. březen 201117:15

Obec Hradčovice leží na východní Moravě. Je to krásně a útulné místo, kde starostuje pan Jan Popelka. A mě napadlo udělat pro vás, čtenáře našeho zpravodajského portálu rozhovor právě s ním. Abyste si utvořili představu, co má vlastně takový starosta.. celý článek

Novinárka a spisovateľka: “Dosť ťažko som zniesla, keď mi slovenčinár dal zo slohu trojku.“

Novinárka a spisovateľka: “Dosť ťažko som zniesla, keď mi slovenčinár dal zo slohu trojku.“

30. leden 201111:42

V poslednej dobe na Slovensku často spomínané meno autorky úspěšných románov, novinárky Martiny Solčanské (29), ktorá svoje meno podpísala na diela Aprílové dievča, Očistec bláznov, Počkám tu na teba a najnovšie na Hazard, som priniesla na náš web... celý článek

Radim Ondra - chemik s metalovým srdcem

Radim Ondra - chemik s metalovým srdcem

17. březen 201109:23

Radim Ondra (26), muž mnoha tváří. Ve vsetínské střední škole ho potkáváme jako profesora chemie a biologie, ve svém soukromí je však znám jako výborný kytarista a člen kapely Abstract Essence. Vyzpovídali jsme ho a i vy se můžete dozvědět, proč chtě.. celý článek

LUKÁŠ KERHART: „Až v zahraničí jsem si uvědomil, že jsme tady u nás moc vážní, závistiví a vůbec se nesmějeme.“

LUKÁŠ KERHART: „Až v zahraničí jsem si uvědomil, že jsme tady u nás moc vážní, závistiví a vůbec se nesmějeme.“

11. březen 201409:55

Ve svých 25 letech procestoval to, co mnozí nestihli za celý život. Baví ho předávat zkušenosti mladým lidem, a z toho důvodu objíždí střední školy se svými přednáškami. Říká, že zahraničí ho naučilo vycházet s kýmkoliv. Lukáš Kerhart, havířo.. celý článek

P. Knedla sa s odstupom času vyjadril...

P. Knedla sa s odstupom času vyjadril...

04. březen 201412:25

Prečítajte si, ako po čase hodnotí Maturitný ples SŠ Kostka jeho hlavný organizátor, p. Knedla. Dozviete sa niečo o rybičkách, fotografovi, spolupráci s p. Smahelovou..... celý článek

Kristýna Bednářová: „Florbalka“, moje třetí ruka…

Kristýna Bednářová: „Florbalka“, moje třetí ruka…

05. únor 201421:01

Ani 400 kilometrů vzdálená a 7 hodinová, časově náročná cesta ji neodradí, jít si za svým snem. Kristýna Bednářová, sportovec tělem i duší, mi v rozhovoru vylíčila, její ne vždy snadnou cestu k jejímu vrcholovému výkonu….. celý článek

Michal Hvorecký: „Totalita je v hlavách.“

Michal Hvorecký: „Totalita je v hlavách.“

22. leden 201417:05

Čítanie je podľa neho sexi. V súčasnosti jeden z najúspešnejších slovenských autorov, Michal Hvorecký, vydáva ďalšiu knihu. Čitateľove obzory obohacuje nielen o zážitky zo života, ale i o holú pravdu slovenskej spoločnosti. Taká je kniha Spamäti... celý článek

Libor Čada: „V RTV Deventer pracují lidé v médiích za kávu a čaj, aby neztratili kontakt se společností, v Česku na to nejsme připraveni.“

Libor Čada: „V RTV Deventer pracují lidé v médiích za kávu a čaj, aby neztratili kontakt se společností, v Česku na to nejsme připraveni.“

27. leden 201409:00

S Liborem Čadou se setkávám ve školním prostředí, tam je poslední dobou velmi často. Před dvěma lety se totiž začal věnovat učitelství, a jak sám říká, i tato práce ho baví. Naproti mně však sedí především člověk s mnohaletými zkušenostmi v mediální .. celý článek

Tereza Lebedová: „Vůbec jsem nevěděla, do čeho jdu. Nakonec to za to stálo."

Tereza Lebedová:  „Vůbec jsem nevěděla, do čeho jdu. Nakonec to za to stálo.

12. leden 201420:19

Ještě jednou se vraťme k plesu a jeho organizaci. Tentokrát v rozhovoru se členkou Plesovky - Terezou Lebedovou... celý článek